2019–2020 m.m.

2019-11-22 Gamtos mokslų savaitė

Lapkričio 18-22 dienomis Kalnėnų progimnazijoje praūžė gamtos mokslų savaitė. Renginius organizavo biologijos mokytoja Jūratė Fridrikienė, fizikos mokytoja Vilma Riaukienė ir chemijos mokytoja Snieguolė Vitkevičienė. Visuose gamtos mokslų kabinetuose mokiniai galėjo susipažinti su įvairių metų biologijos, chemijos, fizikos vadovėliais ir knygomis,  apžiūrėti parodas „Gamtos mokslų istorijos puslapius pravertus...“ Mokiniai buvo supažindinti su projekto „Mokyklų aprūpinimas gamtos mokslų priemonėmis“ gautomis priemonėmis, išbandyti jas atliekant praktines užduotis. Per pertraukas vaikai galėjo apsilankyti biologijos ir chemijos kabinetuose, susipažinti ir pasidžiaugti gyvalazdžių gyvenimu. Visi norintys  gyvalazdžių gavo dovanų. Prie mokyklos jaunieji gamtininkai, vykdydami Žemės ir aplinkos meno projektą „Gamtoje iš gamtos“, sukūrė 5 mandalas.

Antradienį vyko netradicinė pamoka – paskaita aktų salėje. Renavo dvaro direktorius  Deividas Makavičius patyriminio mokymo  metodu papasakojo mokiniams apie šikšnosparnius. Trečiadienį ilgųjų pertraukų metu aktų salėje buvo pristatytas mūsų bendruomenės sukurtas filmas „Juk esame Žemės vaikai ir nykt jai negalime leisti“. Moksleiviai diskutavo apie tvarius daiktus, kad vartotojiška visuomenė keistųsi, kad Žemė išliktų ateities vaikams. Tą pačią dieną matematikos mokytojai suorganizavo viktoriną 5-tų klasių mokiniams „Gamtoje be matematikos nė žingsnio“. Ketvirtadienio dienos nekantriai laukė 6-8 klasių mokinių išrinkti atstovai, kurie dalyvavo tradicinėje gamtos mokslų viktorinoje  „Atverk akis į gamtą“. Tradiciškai prasidėjo labdaros akcija „Auka beglobiams gyvūnams“. Dėkojame 7c klasės mokinei Gustei Bucevičiūtei. Pagal jos nupieštą piešinį buvo sukurtas Mažeikių Kalnėnų progimnazijos gamtos mokslų ženkliukas. Dėkojame visiems dalyvavusiems  ir prisidėjusiems prie gamtos mokslų savaitės organizavimo.

Comments are closed.