Kalnėnų progimnazijos ERASMUS+ komanda (15 mokinių ir 4 mokytojos) savaitę svečiavosi Prancūzijoje, projekto partnerių iš Kano miesto šeimose. Tačiau kelionė užtruko dar ilgiau, mat projektas ekologinis, todėl buvo pasirinkta mažiausiai tarši transporto priemonė – autobusas. Kalnėniškius sužavėjo ir pats Kanas, kurio istorija siekia XI amžių, ir Louis Pasteur koledžo pastatas su erdviu vidiniu kiemu, stovintis pačiame miesto centre. Čia puikiai išnaudoti nedideli žalieji plotai, kuriuose įkurti mokinių prižiūrimi mokykliniai sodai, kuriuose įrengta vandens valymo ir drėkinimo sistema, o mažame baseinėlyje plaukioja žuvytės. Atlikę keletą bendrų veiklų, mokiniai mišriose grupėse atsakė į viktorinos klausimus. Plėsti žaliąsias erdves – šio miesto tikslas, tad dirbdami grupėse abiejų šalių mokiniai kūrė skaitmeninius maketus Kano miesto aikštės, kuri artimiausiu metu bus pertvarkyta į žaliąją erdvę. Kiekvieną dieną laukė vis kitos veiklos. Koledžo mokiniai pristatė savo projektą apie transporto priemonių istoriją, o vėliau visi lankėmės Mokslo muziejuje, kur akivaizdžiai pamatėme, kaip atrodė mūsų automobilių, lėktuvų ir traukinių protėviai. Kalnėniškiai pristatė skaitmeninius plakatus apie esminius sprendimus, priimtus Darbotvarkėje 2030 ir COP26, po to mišriose grupėse buvo diskutuojama, kokios problemos pačios svarbiausios ir ką reikia daryti, kad jos būtų išspręstos. Akivaizdu, kad šio miesto šeimininkams ekologija tikrai rūpi. Lankėmės sąvartyno vietoje įsikūrusiame puikiame parke, o elektroninių prietaisų perdirbimo gamykloje įsitikinome, kiek reikia darbo jėgos ir energetinių resursų, kad sugedusių prietaisų detalės būtų perdirbtos ir taptų nauju daiktu. Kelionės pabaigoje aplankėme daugelio svajonių miestą Paryžių. Tik liūdnoka, kad jame atsisveikinome su savo naujaisiais draugais – mokiniais ir mokytojais iš Louis Pasteur koledžo. Nekantriai laukiame pavasario, kai juos sutiksime Mažeikiuose.
5957 lankytojai aplankė iš viso 9 lankytojai aplankė šiandien