2019-2020 m.m.

2020-01-29 Protų mūšis

Sausio 29 d. progimnazijoje vyko „Protų mūšis“, kuriame savo gebėjimus, sumanumą, komandinį darbą galėjo parodyti ketvirtų klasių mokiniai. Konkursą sudarė trys turai ir užduotis kapitonams. Mokiniai varžėsi demonstruodami akademines žinias iš matematikos, lietuvių kalbos, pasaulio pažinimo. Geriausiai sekėsi 4a klasės mokinių komandai (mokytoja Zita Savickienė). Jie laimėjo pagrindinį konkurso prizą – pelėdos suvenyrą.Tikimės, kad protų mūšyje praleistas laikas mokiniams bus vertingas ir paskatins daugiau skaityti, domėtis supančiu pasauliu.

2020-02-03 Strateginio planavimo mokymai

Vasario 3 dieną Kalnėnų progimnazijos bendruomenė: mokyklos administracija, mokytojai, darbuotojai, mokiniai ir tėvai dalyvavo strateginio planavimo mokymuose, kuriuos moderavo Vygandas Pikčiūnas – lektorius, asmenybės ugdymo mokytojas. Mokymų metu buvo atliekami praktiniai užsiėmimai, mokoma, kaip išskirti mokyklos bendruomenės stiprybes ir silpnybes, galimybes ir grėsmes. Mokėmės parengti mokyklos strategiją, atsižvelgiant į viziją, misiją ir tikslus. Bendradarbiaudami grupėse, dalindamiesi gerąja patirtimi sukūrėme mokyklos viziją pagal strateginę orientaciją, vaizdinį, išskirtinumą, pagrįstumą ir ambicijas. Nusiteikimas, pozityvi aplinka ir kolegialumas padėjo įgyvendinti iškeltus mokymų tikslus ir tęsti darbus kuriant strateginį mokyklos planą. Tęstiniai darbai, pasiūlymai ir uždaviniai bus aptariami tėvų susirinkimų metu, mokyklos tarybos posėdyje.

2020-02-08 Jaunųjų šaulių stovykla

Vasario 7–8 dienomis Viekšnių gimnazijoje vyko naktinė jaunųjų šaulių stovykla. Stovykloje dalyvavo jaunųjų šaulių būriai iš Viekšnių, Telšių, Kalnėnų, Sedos, Gabijos, Tirkšlių ir Židikų mokyklų. Iš viso susirinko daugiau nei 150 jaunųjų šaulių ir jų vadų. Vyko šaudymo, virvės traukimo, tinklinio, šališkos estafetės rungtys, komandoms reikėjo įveikti pabėgimo kambarius. Kalnėnų progimnazijos jaunieji šauliai kovojo su gimnazijos mokyklų komandomis. Rezultatai puikūs, nors buvome mažiausi iš visų – atstovavome vienintelei progimnazijai. Antra vieta iškovota šaudymo rungtyje, trečia vieta – virvės traukime. Iš Kalnėnų būrio dalyvavo net 23 šauliai.
Po varžybų vyko diskoteka. Grįžome puikios nuotaikos, patyrę smagių akimirkų ir įspūdžių.

2020-02-12 Protų mūšis

Vasario 12 d. progimnazijoje vyko rajoninis 4-ų klasių mokinių protų mūšis „Graži mūsų Lietuva“, skirtas UNESCO Pasaulio paveldo Lietuvoje metams paminėti. Konkurse dalyvavo „Vyturio“, „Žiburėlio“, K. Jagmino pradinių mokyklų, Pavasario pagrindinės mokyklos bei „Ventos“ ir Kalnėnų progimnazijų mokinių komandos. Renginys prasidėjo komandų prisistatymu. Protų mūšį sudarė 3 turai ir užduotis kapitonams. Mokiniams teko galvas pasukti skaičiuojant matematinius uždavinius, teisingai įrašant žodžius, klaidžiojant po Lietuvos vietoves ir prisimenant jos istoriją, vardinant UNESCO Pasaulio paveldo objektus Lietuvoje. Geriausiai sekėsi mokyklos šeimininkams – Kalnėnų progimnazijos mokinių komandai. Jie laimėjo I vietą ir pagrindinį prizą – pelėdos (išminties simbolio) suvenyrą. II vietą užėmė „Ventos“ progimnazijos, III vietą – Pavasario pagrindinės mokyklos mokinių komandos.
Visos komandos buvo apdovanotos padėkos raštais, saldžiais prizais ir vaišinosi gardžiais ledais. Tikimės, kad šis konkursas taps gražia tradicija.

2020-02-12 Lietuvos istorijos žinovas

Vasario 12 d. Mažeikių Kalnėnų progimnazijoje vyko Nacionalinio Lietuvos istorijos žinovo konkurso I-asis etapas. Iš viso konkurse dalyvavo 35 mokiniai. Į antrąjį konkurso etapą, kuris vyks kovo 10 d. Seime, pateko 8b klasės mokinys Rokas Slančiauskas, mokytoja Elvyra Vainauskienė. Sveikiname jį ir linkime sėkmės kitame etape!

2020-02-13 „Judėk ir būsi sveikas“

Mažeikių Kalnėnų progimnazijoje 2020 m. vasario 10-13 dienomis visuomenės sveikatos specialistė Džiuginta Valnickienė vedė fizinio aktyvumo pamokėlę „ Judėk ir būsi sveikas“ 2 klasių mokiniams. Užsiėmimo tikslas – siekti, kad mokiniai susidomėtų ir įsitrauktų į ilgalaikę fizinio aktyvumo veiklą. Antrokai džiaugėsi, kad gerina fizinį aktyvumą, greitumą, ištvermę, lankstumą, pusiausvyrą ir emocinę savijautą.

2020-02-14 Šv.Valentino diena

Šv. Valentino diena – tai gėrio, šypsenų, meilės ir draugystės diena. Šia proga Kalnėnų progimnazijos mokinių atstovybės nariai ryte atėjusius į mokyklą mokytojus ir mokinius maloniai sveikino ir įteikinėjo Meilės dienos simbolį – širdutes. Visą savaitę mokykloje veikė Valentino paštas, kurį ištuštino Valentino dieną – laiškanešiai išdalino siųstus laiškelius adresatams, taip nudžiugindami ir mokinius, ir mokytojus.Valentino dieną mokykloje skambėjo muzika, vaikai vieni kitiems dalino juoką, šypsenas. Visi norintys galėjo nusifotografuoti prie Valentino fotosienos. Pertraukų metu salėje vyko diskoteka. Smagu, kad Šv. Valentino diena atnešė į mokyklą dar daugiau šypsenų, juoko ir geros nuotaikos.

2020-02-15 ,,Saugesnio interneto savaitė 2020“

Vasario 10-15 dienomis Kalnėnų progimnazijos mokiniai dalyvavo kampanijoje ,,Saugesnio interneto savaitė 2020“. Šių metų šūkis – „KURKIME GERESNĮ INTERNETĄ KARTU“. Saugesnio interneto diena siekiama kurti SAUGESNĮ IR GERESNĮ INTERNETĄ, kur kiekvienas privalo technologijas naudoti atsakingai, pagarbiai, kritiškai ir kūrybingai. Kampanijos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis
Šią savaitę, etikos pamokų metu, 5-8 klasių mokiniai kūrė saugaus ir draugiško interneto plakatus, prisiminė ir analizavo pavojus, kylančius internetinėje erdvėje, savo žinias tikrinosi žaisdami kahoot žaidimą „Ar esi saugus internete?“. Klasių valandėlių metu mokiniai kalbėjo apie saugumą internete. Psichologės D. Gerikienės iniciatyva mokiniai sprendė testus ir gilino savo žinias saugesnio interneto tema.
Saugesnio interneto savaitė leido mokiniams susimąstyti apie atsakingą ir saugų buvimą internetinėje erdvėje, suvokti, kad internetas – tai neišsenkantis žinių šaltinis, kuris gali būti naudingas mokantis ar kuriant.

2020-02-26 „Linksmųjų labirintų šalyje“

Vasario 26 d. Mažeikių Kalnėnų progimnazijoje vyko VGK organizuotas rajoninis renginys „Linksmųjų labirintų šalyje“, skirtas mokyklų bendruomenių metams. Sulaukėme svečių iš Viekšnių gimnazijos, ,,Ventos“ progimnazijos, Pavasario, Senamiesčio, Sodų pagrindinių mokyklų. Mokiniai pagal sudarytus žemėlapius ieškojo Sveikuolių, Gudručių, Mįslių, Skaičių, Kalbos, Gyvūnijos, Kūrybiškumo, Išbandymo stotelių, atliko jose įvairias užduotis, patobulino bendrąsias kompetencijas, parodė savo kūrybiškumą, iniciatyvumą, patyrė daug teigiamų emocijų. Visi dalyviai ir svečiai buvo apdovanoti padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis.

2020-02-28 Lietuvių kalbos savaitė

Vasario 24-28 dienomis Kalnėnų progimnazijoje vyko lietuvių kalbos savaitė, skirta Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti. Šios savaitės renginių tikslas – ugdyti mokinių domėjimąsi lietuvių kalba, pasitikėjimą kalbiniais įgūdžiais ir norą puoselėti bei saugoti gimtąją kalbą. Lietuvių kalbos savaitė prasidėjo viktorina ,,Žaidžiu žodžiu“ 5 klasių mokiniams. Penktokų komandos minė mįsles, aiškino frazeologizmus, rinko antonimų poras ir atliko kitas kūrybines užduotis.
Penktokai išbandė jėgas rašydami mažąjį diktantą, kurio paskirtis – ugdyti jaunesniojo amžiaus mokinių raštingumo įgūdžius, teigiamas taisyklingos lietuvių kalbos vartosenos nuostatas.
5-8 klasių mokiniai dalyvavo dailyraščio konkurse. Technologijų amžiuje vis mažiau gražiai rašančių jaunų žmonių, tad konkurse buvo priminta, kad žmogaus rašto kultūra, rašysena padeda atskleisti žmogaus asmenines savybes, charakterį.
Septintokai dalyvavo viktorinoje ,,Įdomioji gramatika“. Mokiniai prisiminė abėcėlę, rašybos taisykles, sinonimus bei žodžių darybą.
Lietuvių kalbos savaitės renginių nugalėtojai:
Viktorina ,,Žaidžiu žodžiu“
5a klasė – I vieta,
5c klasė – II vieta,
5d klasė – III vieta.
Mažasis diktantas
Ignas Jagminas, 5a klasė – I vieta,
Akvilė Ligeikytė, 5b klasė – II vieta,
Titas Šadauskas, 5a klasė – III vieta.
Dailyraščio konkursas
Austėja Brazytė, 5a klasė, Augustė Budreckytė, 7b klasė – I vieta,
Darija Petrikaitė, 6d klasė – II vieta,
Vytautė Kaminskaitė, 8d klasė – III vieta.
Viktorina ,,Įdomioji gramatika“
7a klasė – I vieta,
7d klasė – II vieta,
7b klasė – III vieta.
Dėkojame visiems dalyviams ir kviečiame puoselėti bei saugoti savo gražią ir turtingą gimtąją kalbą kiekvieną dieną.

2020-02-28 Prezidento rinkimai

Vasario 28 d. Kalnėnų progimnazijoje vyko mokinių prezidento rinkimai. Juose dalyvavo 5 progimnazistai: Gabija Vainauskė (5d), Eneida Sidabraitė (5d), Ignas Jagminas (5a), Haroldas Pogojus (6a) ir Maja Kaminskaitė (7d). Suskaičiavus rinkėjų balsus paaiškėjo, kad daugiausiai progimnazijos mokinių balsavo už Haroldą Pogojų. Sveikiname progimnazijos mokinių prezidentą Haroldą Pogojų! Nuoširdžiai linkime gerų idėjų, prasmingų darbų progimnazijos labui ir sėkmės moksluose!

2020-03-06 Lietuvos raudonoji knyga

Kovo 6 dieną Kalnėnų progimnazijos sieną papuošė informatyvus ir kūrybiškas 1-8 klasių mokinių projektas „Lietuvos raudonoji knyga“. Didelis bendras noras ir maži darbai atrodytų nereikšmingi, tačiau gali nuversti kalnus. Juk kiekvieno iš mūsų prigimtinė pareiga rūpintis savo aplinka, pažinti ją, o, svarbiausia, elgtis su ja atsakingai ir moraliai.
Tik bendromis pastangomis pasieksime teigiamų rezultatų ir turėsime švarią aplinką, kurioje bus gera gyventi ir pačioms įvairiausioms gyvybės formoms. Puiki edukacinė erdvė kviečia visus domėtis supančia aplinka.

2020-03-10 Istorijos pamoka kitaip

Kovo 10 dieną Kalnėnų progimnazijoje vyko „Istorijos pamoka kitaip“, kurios tikslas – priminti Lietuvos valstybės atkūrimo 30 metų istoriją. Į šią pamoką rinkosi visa mokyklos bendruomenė: mokiniai, mokytojai, tėvai ir svečiai. Renginys buvo pradėtas Lietuvos himnu ir vėliavos pagerbimu, kurią įnešė progimnazijos šaulių būrys. Pamoka buvo skirta Lietuvai, skambėjo žodžiai, eilės ir dainos Tėvynei, atliekamos progimnazijos choro ir ansamblio, šokėjai nudžiugino susirinkusiuosius tautiniais šokiais. Po trumpos apžvalgos istorijos žingsnių nepriklausomybės link, padėkos ir sveikinimo žodžius tarė mokyklos direktorė Regina Arbatauskienė. Ji kreipėsi į susirinkusiuosius žodžiais: ,,Brangūs svečiai, mokytojai, mokiniai! Sveikinu su visus vienijančia, gražia švente – Valstybės nepriklausomybės atkūrimo diena. Sveikinu jus, mokiniai, – jūs gimėte laisvoje, nepriklausomoje Lietuvoje. Sveikinu jus, brandaus amžiaus žmonės, – jūsų akyse vyko laisvos Lietuvos kūrimo darbai. Kokia bus ateities Lietuva, priklauso nuo mūsų visų. O labiausiai nuo jūsų, mokiniai. Mokydamiesi, sportuodami, šokdami ar dainuodami jūs ugdote savo asmenybes, atskleidžiate talentus, įgyjate žinių, kurių taip prireiks išėjus į savarankiško gyvenimo kelią. Mes, suaugusieji, esame ramūs: mūsų mokykloje gausu mokinių, noriai ir sėkmingai dalyvaujančių įvairiuose konkursuose ir olimpiadose. Tad šiandien norime pasveikinti vieną mokinį, daugkartinį rajoninių ir respublikinių konkursų prizininką, konkurso „Maksimalistas 2019“ laimėtoją pažangumo srityje – 8b klasės mokinį Roką Slančiauską. Neseniai Rokas pateko į nacionalinio konkurso „Lietuvos istorijos žinovas“ II etapą, kuris vyks Seime. Taip pat Rokas yra projekto „Vyturių takas“ nominantas, todėl jį pasveikinti atvyko šio projekto sumanytojos, Mažeikių „Rotari“ klubo „Liberta“ atstovės Dalia Poliakaitė ir Ernesta Daubarienė “.
Lietuvą ir mokyklos bendruomenę prasmingais žodžiais pasveikino seimo nario K.Bartkevičiaus padėjėjas Česlovas Čyžas, tėvų komiteto pirmininkas Ramūnas Steponavičius, mokyklos kapelionas Jaraminas Klemensas. Su mokiniais bendravo ir gražiomis akimirkomis Lietuvai dalijosi švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Radzienė.
„Istorijos pamokoje kitaip“ buvo apdovanoti tradicinio konkurso „Mokyklos lyderiai“ 5-8 kl. mokinių nugalėtojų komandos. Kovo 11-osios, valstybės nepriklausomybės atkūrimo dienos proga, įvyko naujai išrinkto progimnazijos mokinių prezidento Haroldo Pogojaus iškilminga inauguracija. Visiems buvo smagu pabūti kartu ir pajausti, kad mes „tikrai mylim Lietuvą“. Mes šiandien turime daug – laisvą Lietuvą. Kokia ji bus, priklauso nuo mūsų. Puoškime tėvynę savo mažais ir dideliais darbais.

2020-03-10 Šventinis vėliavų žygis

Kovo 10 dieną Kalnėnų progimnazijos šaulių būrelio mokiniai dalyvavo Šventiniame vėliavų žygyje, Lietuvos valstybės atkūrimo 30-mečio proga. Pakilia nuotaika ir geromis emocijomis dalindamiesi jungėmės prie miesto mokyklų, organizacijų ir ėjome nuo Merkelio Račkausko gimnazijos iki Nepriklausomybės aikštės. Džiaugiamės būdami kartu ir žinome, jog laisvę būtina saugoti savo mintyse, širdyse ir kasdieniuose darbuose.

2020-03-11 E.Šimkūnaitės metai

Lietuvos Respublikos Seimas 2020-uosius paskelbė Eugenijos Šimkūnaitės metais, nes kovo 11 dieną minimos 100-osios habilituotos biologijos mokslų daktarės, vaistininkės, žolininkės, etnografės gimimo metinės. Jaunieji gamtininkai kovo 10 d. rytą visą progimnazijos bendruomenę sutiko su arbata „Kaip susidraugauti su gripu“, išvirta valgyklos darbuotojų pagal E. Šimkūnaitės receptą. Tad nuo 7.30 iki 7.55 mokyklos fojė galėjome sušilti gurkšnodami žolelių arbatą, kurią saldinomės mokyklos direktorės susuktu medumi. Svarbiausia – turėti savo puodelį, nes norime prisidėti prie tvarių, gamtą tausojančių iniciatyvų. Ačiū visiems dalyvavusiems ir prisidėjusiems prie šilto pavasario ryto. Gurkšnodama arbatą, labai smagiai šurmuliavo visa Kalnėnų progimnazijos bendruomenė, o televizorių ekranuose galėjo išsamiau susipažinti su E.Šimkūnaitės gyvenimu ir receptais.

2020-04-21 Topografiniai piešiniai

Balandžio 21 dieną nuotolinio bendravimo būdu Kalnėnų progimnazijos jaunieji šauliai sukūrė topografinius piešinius, kuriais pateikė matomus objektus aplink savo gyvenamą vietą 1 kilometro spinduliu. Idėjomis, problemomis ir kūrybiniais sumanymais mokiniai dalinasi kiekvieną penktadienį. Bendruomeniškumas, draugystė ir bendri tikslai padeda ir skaidrina kiekvienos dienos rutiną, kai tenka likti namuose.

2020-04-24 Padėka mokytojams

Iniciatyvūs 5a ir 6a klasės mokiniai sugalvojo prisidėti prie Lietuvos mokinių idėjos ir padėkoti mokytojams – penktadienį vilkėdami uniformas dalyvavo nuotolinio mokymosi pamokose.

2020-04-20 „Pavasaris per žemę ritas“

Balandžio mėnesį Kalnėnų progimnazijos priešmokyklinukai ir pradinių klasių mokiniai paruošė pavasarinę virtualią parodą „Pavasaris per žemę ritas“. Piešiniai ir darbeliai nusidažė pavasario spalvomis, atgijo įvairiausiais personažais.

2020-04-24 „Pavasaris per žemę ritas“

Balandžio mėnesį Kalnėnų progimnazijos priešmokyklinukai ir pradinių klasių mokiniai paruošė pavasarinę virtualią parodą „Pavasaris per žemę ritas“. Piešiniai ir darbeliai nusidažė pavasario spalvomis, atgijo įvairiausiais personažais.

2020-05-08 Paroda „Sidabro vainikėlis“

Dėl Lietuvoje paskelbto karantino, Telšių rajono savivaldybės kultūros centras rengia moksleivių liaudies dailės Telšių regioninio turo atranką į respublikinę Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkursinę parodą „Sidabro vainikėlis“ nuotoliniu būdu. Konkurse dalyvauja Kalnėnų progimnazijos mokiniai:
8b kl. mokinys Rokas Slančiauskas su darbu „Koplytstulpis“
7c kl. mokinė Deimantė Stripeikaitė su darbais „Rūpintojėlis“ ir „Gyvybės medis“
7c kl. mokinė Aiva Momgaudytė su darbu „Rūpintojėlis“
Konkurse dalyvauti mokinius paskatino ir konsultavo technologijų mokytojas Kęstutis Mackevičius.
Technologijų mokytoja Tatjana Damulienė patarė ir talkino 8a kl. mokiniui Henrikui Brazdauskui ir 8d kl. mokinei Vytautei Kaminskaitei. Linkime mokiniams sėkmės konkurse ir naujų kūrybinių sumanymų.

« 3 »