2019-2020 m.m.

2019-11-14 Gamtoje iš gamtos

     Džiaugiamės ir didžiuojamės mūsų mokyklos bendruomene, kuri prisijungė ir padėjo išplėtoti ir įgyvendinti   Virginijos Monstavičienės ir Virginijos Kvedarienės svajonę –   Žemės ir aplinkos  meno projektą „ Gamtoje iš gamtos“, kuris  įkvėpė ir sužadino norą gražinti mokyklos aplinką.   Jų svajonė tapo Jaunųjų gamtininkų būrelio narių tikslu. Šis projektas leido  naujai atrasti ryšius su gamta, pažinti gamtos ir žmogaus santykį, skatinti kūrybiškumą ir naujas idėjas, ugdyti žmogaus ekologinį sąmoningumą. Pritarus mokyklos direktorei,  kibome į projekto įgyvendinimo darbus. Mokytojos  Snieguolė, Jūratė, pavaduotoja Inga ir mokiniai  nešė gamtoje surinktas medžiagas ir šiandien galime džiaugtis puikiomis ,, mandalomis“. Džiaukimės visi kartu, kad  Jaunųjų gamtininkų būrelio nariams  lapkrtičio 14 dieną  pavyko atskleisti kūrėjo mąstymą ir  dialogą su gamta, žmogumi. Laukiame Jūsų atsiliepimų,  ar ši idėja gali turėti tęstinumą.

2019-11-15 Išvyka į Ukmergę

2019 m. lapkričio 14-15 dienomis Ukmergėje vyko Lietuvos iniciatyvių mokyklų klubo konferencija ,,Iššūkiai, atnaujinant ugdymo turinį". Dviejų dienų konferencija vyko Antano Smetonos gimnazijoje. Klausėmės pranešimų apie A. Smetoną, atnaujintas bendrųjų programų gaires, teikėme savo pastebėjimus ir pasiūlymus programų projektui. Aplankę miesto mokyklas, pabuvojome pirmojo prezidento A. Smetonos gimtinėje, Siesikų pilyje.
Kitais metais LIMK klubo konferencija vyks Vilniaus Jaunimo mokykloje.

2019-11-15 Mažeikių viešojoje bibliotekoje

  Lapkričio 15 dieną 4a ir 4b klasės mokiniai  kartu su savo mokytojomis Zita Savickiene ir Birute Savickiene dalyvavo edukacinėje pamokoje, kuri vyko Mažeikių viešosios bibliotekos  Naftininkų filiale.  Bibliotekininkė  pristatė knygų seriją  „Mamulė Mū“. Istorijas apie Mamulę Mū ir jos draugę Varną sugalvojo švedų  rašytoja Juja Vislander  su savo vyru Tomu, o  kurti juos paskatino  jų pačių vaikai.

   Mokiniai  ne tik susipažino su Lietuvoje išleistomis knygomis, bet  ir klausėsi Keistuolių  teatro aktorių garsinio  įrašo bei žiūrėjo filmuką apie keistąją Švedijos karvutę, kuri moka ir dviračiu važiuoti, ir po medžius karstytis, ir čiuožinėti. Linksma,   šmaikšti knygutė –  tikras atradimas vaikams.

 Anglų filosofas F. Bekonas pasakė: „Knygos – minties laivai, plaukiojantys laiko bangomis ir rūpestingai gabenantys savo brangų krovinį iš kartos į kartą“. Tikimės, kad ši pamoka bibliotekoje paskatins mokinius atrasti skaitymo džiaugsmą.

2019-11-15 Pasaulinė tolerancijos diena

Lapkričio 15 dieną Kalnėnų progimnazijos bendruomenė minėjo Tarptautinę tolerancijos dieną. Šių metų tolerancijos simbolis – ŠVYTURYS, kuris reiškia pagalbą, nes rodo kelią laivams, ieškantiems kranto. Taip ir žodis tolerancija, jo supratimas padeda žmonėms gyventi taikiai, skatina pakantumą, gebėjimą išlaikyti pagarbą nepaisant įvairių skirtumų ir kliūčių.

          Šią dieną, nuo pat ryto,  mokiniai, jų tėveliai, mokytojai ir kiti bendruomenės nariai kūrė simbolinį progimnazijos Tolerancijos švyturį, parašydami savo samprotavimus apie toleranciją. Švyturio piešinį sukūrė 7a klas4s mokinys Kevinas Kazbaravičius. Kiekvienam bendruomenės nariui buvo įteiktas simbolinis švyturio ženkliukas.

          Taip pat visą savaitę per  etikos pamokas 5-8 klasių mokiniai kūrė Tolerancijos švyturio projektinius darbus, prisiminė tolerancijos svarbą, nagrinėjo tolerantiško ir netolerantiško elgesio pavyzdžius visuomenėje. Mokinių projektiniai darbai eksponuojami III aukšte.

          5a ir 6a klasių  mokiniai  sukūrė Tolerancijos švyturio paveikslą (vadovės E.Jagminienė ir I.Durčaitė).

          Klasių valandėlių metu mokiniai kalbėjo apie toleranciją ir jos svarbą, atliko individualius kūrybinius darbus.

          Tolerancijos dienos organizatoriai: Vaiko gerovės komisija, etikos mokytoja K. Jurienė, progimnazijos etikos būrelio ir mokinių atstovybės nariai.

         Dėkojame visiems už aktyvų dalyvavimą.

 

2019-11-15 Penktokų krikštynos

Lapkričio  15 dieną  penktokai pagaliau sulaukė krikštynų. Šventė prasidėjo vos nuskambėjus skambučiui į pirmą pamoką. Jau spėjusius į darbą įnikti penktokus sutrukdė aštuntokai, kurie buvo pavadinti krikštatėviais. Pertraukų metu gauti  laiškai su užduotimis  vienijo ir subūrė klases  sprendimams ir atsakymams rasti. Atlikę visas skirtas užduotis, penktokai salėje susipažino su graikų mitologijos deivėmis ir dievais, kurie kvietė mokinius pažinti draugystę, tiesą, išmintį, grožį, sveikatą ir viltį. Penktokai  nuotaikingai šoko ir žaidė draugystės žaidimus. Šventės pabaigoje visi iškilmingai  pakartojo priesaikos žodžius ir  tapo pilnateisiais mokiniais.

    Krikštynų „ceremonijos“ metu buvo smagu matyti tiek rimtus, tiek šypsenų kupinus  veidus bei su atsidavimu vykdomas užduotis. Sveikiname penktokus tapus  Kalnėnų progimnazijos mokinių bendruomenės dalimi!

 

2019-11-20 Protų mūšis

Mona žemie
Mona žemie žemaitėškā rokoujės,
Žemaitėškā gīven ė joukas.
Mona žemie ė saulė švėit žemaitems,
Mienou šveit, ė žvaigždės krent i ronkas. 

                                               Gerulskienė-Beniušītė Aurelėjė
                     

    Lietuvos Respublikos Seimas 2019-uosius paskelbė Žemaitijos metais, nes sukanka 800 metų,  kada Žemaitijos vardas pirmą kartą buvo paminėtas rašytiniuose šaltiniuose.  Tad lapkričio 19 dieną Mažeikių Kalnėnų progimnazijoje vyko respublikinis protų mūšis ,,Mūsų kraštas margas kaip raštas“. Renginyje dalyvavo Pavasario pagrindinės mokyklos, ,,Ventos“ progimnazijos, socialinių partnerių –   Merkelio Račkausko gimnazijos ir Telšių ,,Atžalyno“ progimnazijos  aštuntų klasių mokinių komandos.
   Protmūšį sudarė trys turai, kurių metu buvo pateikiama po dešimt klausimų iš istorijos, geografijos, literatūros ir kulinarijos sričių, reikėjo parašyti žemaitiškų žodžių reikšmes.
Kalnėnų progimnazijos aštuntokų komanda  pralenkė savo žiniomis bendraamžius iš kitų mokyklų  ir tapo nugalėtojais.
     Protmūšį organizavo lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų metodinė grupė.
 

2019-11-21 Gamtamokslinė viktorina ,,Atverk akis į gamtą“

Lapkričio 21 dieną 14 val. 6-8 klasių mokiniai skubėjo į fizikos kabinete vyksiantį baigiamąjį gamtamokslinės savaitės renginį – viktoriną ,,Atverk akis į gamtą“, skirtą Žemaitijos paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose 800 metų sukakčiai. Renginio tikslas – sudominti mokinius ir populiarinti gamtos mokslus bei pristatyti progimnazijos gamtos mokslų ženklą (autorė Gustė Bucevičiūtė, 7c klasė).
Mokiniai, susiskirstę į 5 komandas, pasivadinę „Saulės energija“, „Žalios bulvės“, „Gamtos grybai“, „5 molekulės“, „Deguonis“ entuziastingai kibo į kūrybinį darbą, sugalvodami eiliuotą ketureilį prisistatymui, azartiškai, rimtai ir greitai spręsdami interaktyviąją Kahoot viktoriną planšetiniais kompiuteriais, pagal bendrąją eksperimento metodo schemą ir naudodami patyriminį mokymą atliko laboratorinius-praktinius darbus. Vaidybinius gebėjimus komandos parodė be žodžių ir garsų perteikdamos besmegenių tirpimą, varveklius, vandens virimą puode, kertamą mišką, lietaus susidarymą. Paskutiniąją užduotį komandos atliko sukurdamos dėlionę „GMP kodeksas“. Komandų darbo veiklą organizavo ir dėmesį kaustė fizikos mokytoja Vilma Riaukienė, raumenų skleidžiamos elektros signalų išmanios „MYO“ apyrankės pagalba.
Suskaičiavus rezultatus I-oji vieta skirta komandai „Gamtos grybai“ (Haroldas Pagojus, 6a klasė, Emilija Butaitė, 6d klasė, Gabija Gurauskytė, 6d klasė, Norgailė Zubavičiūtė, 7a klasė, Brigita Jagminaitė, 8c klasė, Kamilė Leistrumaitė, 8d klasė). Mokiniai džiaugėsi turininga, įvairiapusiška ir išmania popiete.
Dėkojame viktorinos vedėjams, 8c klasės mokiniams Radvilei Riaukaitei, Beatričei Virkutytei, Gabrieliui Skerstonui, iniciatyvioms ir entuziastingoms mokytojoms Jūratei Fridrikienei, Vilmai Riaukienei, Snieguolei Vitkevičienei, pavaduotojai ugdymui ir GMP veiklos koordinatorei Adelei Staigvilienei.

2019-11-21 Nuo idėjos iki verslo

     Lapkričio 21 dieną 8-ų klasių mokiniai dalyvavo rajoniniame renginyje „Nuo idėjos iki verslo“, kurį organizavo  Politechnikos mokykla. Sveikinimo žodį tarė mokyklos vadovė Stasė Čupkovienė  bei Mažeikių verslininkų asociacijos vykdančioji direktorė  Roberta Žaltauskienė.  Renginyje įžvalgomis nuo idėjos iki verslo dalijosi UAB „Hotrema“ personalo vadovė Vitalija Budžiūtė ir  UAB „Mokymo žiedas“ vadovas Tomas Gudavičius. Praktinės užduoties metu sukauptas žinias  teko panaudoti kuriant projektą „Nuo idėjos iki verslo“.     Džiaugiamės komandos pasitikėjimu, kūrybiškumu ir bendradarbiavimu, nes  mokiniai apdovanoti už inovatiškiausią idėją.

2019-11-22 Gamtos mokslų savaitė

Lapkričio 18-22 dienomis Kalnėnų progimnazijoje praūžė gamtos mokslų savaitė. Renginius organizavo biologijos mokytoja Jūratė Fridrikienė, fizikos mokytoja Vilma Riaukienė ir chemijos mokytoja Snieguolė Vitkevičienė. Visuose gamtos mokslų kabinetuose mokiniai galėjo susipažinti su įvairių metų biologijos, chemijos, fizikos vadovėliais ir knygomis,  apžiūrėti parodas „Gamtos mokslų istorijos puslapius pravertus...“ Mokiniai buvo supažindinti su projekto „Mokyklų aprūpinimas gamtos mokslų priemonėmis“ gautomis priemonėmis, išbandyti jas atliekant praktines užduotis. Per pertraukas vaikai galėjo apsilankyti biologijos ir chemijos kabinetuose, susipažinti ir pasidžiaugti gyvalazdžių gyvenimu. Visi norintys  gyvalazdžių gavo dovanų. Prie mokyklos jaunieji gamtininkai, vykdydami Žemės ir aplinkos meno projektą „Gamtoje iš gamtos“, sukūrė 5 mandalas.

    Antradienį vyko netradicinė pamoka – paskaita aktų salėje. Renavo dvaro direktorius  Deividas Makavičius patyriminio mokymo  metodu papasakojo mokiniams apie šikšnosparnius. Trečiadienį ilgųjų pertraukų metu aktų salėje buvo pristatytas mūsų bendruomenės sukurtas filmas „Juk esame Žemės vaikai ir nykt jai negalime leisti“. Moksleiviai diskutavo apie tvarius daiktus, kad vartotojiška visuomenė keistųsi, kad Žemė išliktų ateities vaikams. Tą pačią dieną matematikos mokytojai suorganizavo viktoriną 5-tų klasių mokiniams „Gamtoje be matematikos nė žingsnio“. Ketvirtadienio dienos nekantriai laukė 6-8 klasių mokinių išrinkti atstovai, kurie dalyvavo tradicinėje gamtos mokslų viktorinoje  „Atverk akis į gamtą“. Tradiciškai prasidėjo labdaros akcija „Auka beglobiams gyvūnams“. Dėkojame 7c klasės mokinei Gustei Bucevičiūtei. Pagal jos nupieštą piešinį buvo sukurtas Mažeikių Kalnėnų progimnazijos gamtos mokslų ženkliukas. Dėkojame visiems dalyvavusiems  ir prisidėjusiems prie gamtos mokslų savaitės organizavimo.

            

2019-12-05 „AIDS geriau žinoti 19“

2019 m. gruodžio 5 dieną Mažeikių Kalnėnų progimnazijoje vyko protmūšis „AIDS geriau žinoti 19“, kurio metu aštuntų klasių komandos varžėsi, kas greičiau atsakys į klausimus apie žmogaus imunodeficito virusą (ŽIV), jo plitimo būdus, prevenciją, gydymą, mokslo naujienas ŽIV ir AIDS srityse. Daugiausiai teisingų atsakymų pateikė 8d klasės komanda. Dalyvavusios renginyje komandos apdovanotos padėkos raštais.

2019-12-11 Žiemos sporto šakos

Gruodžio 11 d. visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Džiuginta Valnickienė su 4 a klasės mokiniais dalyvavo pamokėlėje „Žiemos sporto šakos“. Visi žinome, kiek džiaugsmo ir mažiems, ir dideliems suteikia balta žiema. Kaip smagu leistis nuo kalniukų, čiuožinėti ant ledo, statyti sniego tvirtoves ir Senius Besmegenius. Kiek daug visko galima patirti, žaisti lauke įvairiausius žaidimus, sportuoti. Bet... gaila – žiemužė šiemet vėluoja, todėl apie žiemos sporto šakas teko kalbėti ne po šerkšnotais medžiais, o patalpose. Vietoj slidžių ir pačiūžų smagiai pasportavome salėje. Labai nenusimename, nes tikimės, kad sulauksim ir sniego, ir smagaus šaltuko. Tada atsigriebsime!

2019-12-12 Kalėdinis koncertas

Gruodžio 12 dienos vakarą Kalnėnų progimnazija klegėjo nuo vaikų juoko, šurmulio ir džiaugsmo. Mokiniai ir jų tėveliai susirinko į gražiausią metų šventę – kalėdinį koncertą. Šių metų kalėdinio koncerto tema – „Laiškas Kalėdų seneliui“. Apgaubti jaukios šviesos leidomės kalėdinio laiško istorijos vingiais, kur mokiniai vaidindami priminė kalėdinio laikotarpio svarbiausias mintis ir darbus. Visą bendruomenę nuoširdžiai sveikino ir jaukių švenčių linkėjo švietimo skyriaus vyresnioji specialistė Daiva Radzienė, mokyklos tarybos pirmininkė Birutė Savickienė sveikinimo žodžiais dėkojo mokinių tėveliams už pagalbą ir savitarpio supratingumą. Koncerto metu mokiniai išsakė savo kalėdinius lūkesčius, dainavo dainas, kaspinais išpiešė ir išrašė žiemos raštą. Dainuodami finalinę dainą pasitiko linksmuolį Kalėdų senelį, gražuolę Snieguolę, kurie sveikino visą bendruomenę .
Koncertą apibendrino mokyklos direktorė Regina Arbatauskienė. Anot direktorės, pačios reikalingiausios dovanos neįdedamos į Kalėdų senelio maišą. Jos kuriamos mūsų širdyse ir turi būti nuolat puoselėjamos. Direktorė tarė nuoširdų ačiū mūsų šventinio koncerto svečiams už bendrystės dovaną; mokytojams – už kasdieninį dalijimąsi žiniomis, patirtimi, talentu; mokinių tėveliams – už pasitikėjimą, pagalbą ir nuolatinį rūpestį... ,,O didžiausia dovana esate jūs, vaikai. Jūs parašėte šį gražų, prasmingą, jaudinantį laišką Kalėdų seneliui. Jūs žinote: tam, kad šventė taptų švente, reikia dainos, šokio, jaudinančio žodžio ir, svarbiausia, meilės. Neškite šią žinią į savo šeimas. Ramaus Kalėdų laukimo, gražių ateinančių švenčių!‘‘– kalbėjo direktorė.
Laiškai Kalėdų seneliui jau parašyti. Belieka kantriai laukti kalėdinio stebuklo...

2019-12-15 Piemenų žvakės uždegimas

Trečiąjį advento sekmadienį Kalnėnų progimnazijos bendruomenė susirinko į Šventąsias Mišias šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje. Nuoširdžios vaikų giesmelės ir šiltų eilių palydėta mokyklos direktorė R. Arbatauskienė uždegė Piemenų arba Džiaugsmo žvakę, linkėdama visiems jaukių ateinančių švenčių.

2019-12-16 Integruota pamoka

Gruodžio 16 dieną mokytojos I. Durčaitė ir E. Jagminienė vedė integruotą matematikos bei lietuvių kalbos ir literatūros pamoką „Matai tautosakoje“. Mokiniai kūrė judumo žaidimą „Pėdų šokis“, kurį pristatė pradinių klasių mokiniams.

2019-12-16 Pamoka „Asmens higiena"

Gruodžio 11–16 dienomis visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Džiuginta Valnickienė vedė pamokėles „Asmens higiena“ 3 kl. mokiniams. Pamokėlių pradžioje vaikams buvo priminta, kad asmens higiena – tai kasdienės kūno ir veido odos, plaukų, nagų, burnos ertmės ir dantų priežiūros procedūros, rūbų, avalynės bei patalynės priežiūra. Taip pat pabrėžta, kad kūno priežiūros priemonėmis – dantų šepetėliu, rankšluosčiu, nosine, šukomis (ar plaukų šepečiu), žirklutėmis nagams kirpti, kempine – jie gali naudotis tik patys ir nesidalinti su kitais. Mokiniams buvo pateiktos anketos, todėl kiekvienas vaikas galėjo įsigilinti, kas yra asmens higiena, pasirinkti teisingus atsakymus ir taip užtvirtinti žinias bei lavinti savo socialinius įgūdžius.

2019-12-16 Viktorina

2019 metų gruodžio 16 dieną Mažeikių Kalnėnų progimnazijoje vyko 5-ų klasių mokinių interaktyvi viktorina „Kūčių ir šventų Kalėdų papročiai“. Viktoriną organizavo būrelio „Etnokultūros studija“ mokiniai kartu su technologijų mokytoja metodininke, būrelio vadove Aušra Griciene. Viktorinos idėja – bendrystė, buvimas kartu Advento metu ir senųjų papročių prisiminimas. Viktorinos metu atsakinėjome į klausimus, žaidėme žaidimą „Kulinarinio paveldo seklys“, sprendėme rebusą ir atlikome kitas užduotis. Visos komandos buvo apdovanotos prizais – būrelio mergaičių keptais ir papuoštais kalėdiniais meduoliais.

2019-12-17 Paramos akcija

2019 m. gruodžio 17 d. Kalnėnų progimnazijoje kvepėjo cinamonu, kalėdiniais meduoliais ir imbieriniais sausainiais. Nykštukai kvietė visus į paramos akciją „Pasidalink kalėdiniu džiaugsmu“. Renginio metu buvo galima įsigyti skanumynų, kuriuos kartu su tėveliais iškepė vaikai. Už surinktas lėšas socialiai remtini mūsų mokyklos mokiniai vyks į išvyką.
Nuoširdžiai dėkojame progimnazijos bendruomenei už sukurtą Kalėdinį stebuklą.

2019-12-19 Rūpinamės beglobiais gyvūnais

Šių metų gruodžio 19 d. Jaunieji gamtininkai aplankė Mažeikių gyvūnų globos draugiją. Šios išvykos tikslas – pristatyti JŪSŲ surinktas aukas, maistelį, pledukus, žaislus, kraiką, gyvūnų guolius beglobiams gyvūnams. Ši akcija tapo tradicine. AČIŪ UŽ JŪSŲ GERUMĄ.

2019-12-20 Paroda „Šventinis sveikinimas“

Gruodžio 4–20 dienomis mokykloje vyko pradinių klasių mokinių ir jų tėvelių kalėdinių darbelių paroda „Šventinis sveikinimas“. Džiaugiamės kūrybingais mokiniais ir jų tėveliais. Parodą ruošė mokytojos Rasa Daugėnienė ir Nida Gudavičienė.

2019-12-20 Dovanėlės

Gruodžio 20 dieną 5a ir 6a klasių mokiniai (klasių vadovės I. Durčaitė ir E. Jagminienė) savo kurtais kalėdiniais darbeliais džiugino mažeikiškius.

2019-12-20 Popietė

Gyvename Didžiuoju Laukimu. Iki Šventų Kalėdų nė savaitės neliko… Gruodžio 20 d. susirinkome pabūti gražioje bendrystėje: pasidžiaugti dar vieneriais metais, padėkoti vienas kitam, pasidalinti savo meile ir šiluma, pabūti kartu. Padengę Kūčių stalą ir lauždami kalėdaitį, linkėjome vienas kitam tarpusavio darnos, paprasto žmogiškumo, atlaidumo, dvasingumo, namų šilumos.

2020-01-13 Laisvės gynėjų diena

Sausio 13-oji kasmet atgaivina susitelkimo, vienybės, ryžto ir drąsos jausmus. Kalnėnų progimanazijos hole jau nuo akstaus ryto skambėjo muzika, pašnekesiai ir buvo segamos neužmirštuolės. Jaunieji šauliukai, klasių seniūnai su mokytoju S. Pauliuku uždegė žvakes ir pagerbė žuvusiuosius. Anot direktorės, laisvė – labai brangus, gerbtinas bei saugomas jausmas. Labai svarbu, kad šis žodis neštų bendrystę, tarpusavio pasitikėjimą ir pasididžiavimą savo šalies istorija.
Švęsdami laisvę, šaulių organizacijos būrys prisijungė prie mieste organizuojamos iniciatyvos ir džiaugsmingai susikibo į gyvąją grandinę. ,,Mus įkvepia anų laikų dvasia stovėti, kaip stovi Laisvė“, – anot poeto Justino Marcinkevičiaus.
Kaip gera skaityti ir tikėti tuo, apie ką kuria Kalnėnų progimnazijos penktokė Austėja Šakytė iš 5 a klasės.

Laisvę šiandien švenčiam...
Kai kam tai skaudus atminimas,
Patirtas skausmas... Netektis...
Bet ir atradimas...

Kai priešai Lietuvą užpuolė,
Skendo kraujuje šita gražuolė.
Bet visa tai praeityje,
Juk Tėvynė šiandien išvaduota!

Kas gynė žemę Lietuvos,
Tiems sakom AČIŪ!
Mums negaila padėkos
Ir meilės daug šiltos...

Vis spalvos josios trys
Širdelėj mano plazda,
Aš Lietuvą myliu –
Ji man yra šventovė!

2020-01-19 „Švarios rankytės“

Mažeikių Kalnėnų progimnazijoje sausio 8–17, 13–19 dienomis visuomenės sveikatos specialistė Džiuginta Valnickienė vedė sveikatos pamokėles „Švarios rankytės“ 2–3 klasių mokiniams. Kalbėta apie gripo simptomus, profilaktiką, gydymą. Atšalus orams, pučiant šaltiems ir drėgniems vėjams vis dažniau pradedama sirgti įvairiomis peršalimo ligomis. Jų simptomai panašūs, todėl dažnai nekreipiama dėmesio ir tikimasi, kad negalavimas greitai praeis. Mokiniams buvo priminta, kad negalima ignoruoti aukštos temperatūros, silpnumo, galvos ir raumenų skausmo, sauso kosulio, dingusio apetito ar pykinimo. Tai gali būti gripo požymiai, kurie negydomi sukelia įvairias komplikacijas: plaučių uždegimą, smegenų ar širdies nepakankamumą. Jei temperatūra nekrinta, būtina kreiptis į gydymo įstaigą. Norėdami nesusirgti, turime kuo daugiau būti gryname ore, dažnai plauti rankas, gerti karštas liepžiedžių, aviečių, juodųjų serbentų ar čiobrelių arbatas, vitamino C, valgyti svogūną ir česnaką.

2020-01-22 „Augu ir keičiuos“

Mažeikių Kalnėnų progimnazijoje sausio 22 dieną pamokėlę „Augu ir keičiuosi“ 4a klasės mergaitėms vedė visuomenės sveikatos specialistė Džiuginta Valnickienė. Pamokėlės tikslas – padėti mokinėms suvokti fizinius ir emocinius pasikeitimus lytinio brendimo laikotarpiu ir jam pasiruošti, įsisavinti tinkamus higienos įpročius, priimti permainas, sumažinti su brendimo laikotarpiu susijusį stresą ir stiprinti pasitikėjimą savimi.

2020-01-23 Gabijos gimnazija svečiuose

Sausio 22 dieną mūsų mokykloje svečiavosi Gabijos gimnazijos atstovai. Prezidentas Armandas Peldis susirinkusiems pristatė savo mokyklą. Susitikimo metu direktorius Eduardas Vaičiulis pasidžiaugė mūsų buvusiais mokiniais, perdavė 2018–2019 m. m. pasiekimų suvestinę, padėkojo mokytojams, padėjusiems puikius pagrindus jų gimnazijoje besimokantiems mokiniams.

2020-01-24 Skaitovų konkursas

2020 m. sausio 24 d. Kalnėnų progimnazijoje vyko tradicinis 5–8 klasių mokinių meninio skaitymo konkursas „Lietuviško žodžio galia“. Šįkart jame dalyvavo net 21 mokinys. Renginį vedė aštuntokai: Vytautė Kaminskaitė ir Gabrielius Skerstonas.
Komisija, vadovaujama progimnazijos direktorės Reginos Arbatauskienės, nusprendė I vietą skirti Ramunei Dulinskytei (7a), Liucijai Agnietei Nagytei (8c) – mergaitėms pasiruošti konkursui padėjo mokytoja Daiva Misevičienė – bei 8a klasės mokiniui Damir Samarin (mokytoja Liudmila Andrijauskienė). Šie mokiniai dalyvaus rajono 5-8 klasių mokinių meninio skaitymo konkurse, kuris vyks mūsų progimnazijoje. Taip pat buvo skirtos dvi II vietos: 6c klasės mokiniui Lukui Sutkevičiui (mokytoja Edita Jagminienė) bei 7a klasės mokinei Gintarei Stanytei (mokytoja Daiva Misevičienė). III vietą laimėjo 5c klasės mokinė Dominyka Grigaitė (mokytoja Loreta Gedvilienė).
Dėkojame visiems gerai pasirodžiusiems konkurso dalyviams.

2020-01-27 Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena

Šiandien pasaulyje minima Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena. Šią dieną 1945 m. buvo išlaisvinta Aušvico koncentracijos stovykla. Mažeikių Kalnėnų progimnazijos mokiniai prisideda prie akcijos “We remember” ir tokiu būdu stengiasi užkirsti kelią istorijos pasikartojimui.
#WeRemember #MesPrisimename

2020-01-27 Patyriminio ugdymo pamoka

Š. m. sausio 27 d. Kalnėnų progimnazijoje 7c klasėje vyko integruota patyriminio ugdymo pamoka „Statistiniai skaičiavimai sportinėje veikloje“.

Atvirą integruotą pamoką vedė kūno kultūros mokytoja metodininkė Birutė Miltenienė ir matematikos mokytoja metodininkė Judita Galminienė.

2020-01-29 „Išgelbėk draugą“

Mažeikių Kalnėnų progimnazijoje sausio 21–29 dienomis Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Džiuginta Valnickienė vedė 5–6 klasių mokiniams praktinę pamokėlę „Išgelbėk draugą“. Jos metu kalbėta apie pirmos pagalbos svarbą, suteikimo būdus, pagalbos iškvietimą nelaimingo atsitikimo atveju. Įvykus nelaimei, žmogaus išgyvenimas priklauso nuo laiku suteiktos pagalbos. Šalia nukentėjusiojo atsiduria ne medikai, o nelaimės vietoje esantys žmonės. Todėl labai svarbu nuo pat mažens vaikus mokyti suteikti pirmąją pagalbą.

« 3 »