2016-2017 m.m.

2017-02-07 Erasmus+

Europos Sąjungos vykdomų projektų veikla yra finansuojama  Europos Sajungos ERASMUS+ programos
 
    Kalnėnų pagrindinė mokykla nuo šių mokslo metų dalyvauja tarptautiniame projekte „Inovatyvių mokymo (-si) priemonių taikymas mokant anglų kalbos“, kurį inicijavo mokytoja Olga Pileckienė.
    Vasario 7 dieną mokyklos aktų salėje 7-8 klasių mokiniai pristatė projektus apie nykstančias Lietuvos gyvūnų rūšis ir Mažeikių rajono ekologines problemas. Jie ne tik nagrinėjo šių problemų priežastis, bet ir pasiūlė būdus, kaip jas spręsti. Projektus mokiniai atliko per biologijos, anglų kalbos ir informacinių technologijų pamokas, jiems padėjo mokytojos Olga Pileckienė, Danutė Prokopčukienė ir Jūratė Fridrikienė.
    Į pirmąją kelionę – į Rumuniją – vyks 7c klasės mokinės: Dija Butkevičiūtė, Skaistė Noreikaitė, Kamilė Šteinbrecher. Mergaitės pristatė jų padarytą kalendorių apie 12 nykstančių Lietuvos gyvūnų rūšių, kurį vešis į Rumuniją ir padovanos kitiems projekto dalyviams.
    Renginyje dalyvavęs Aplinkos apsaugos, asmens ir visuomenės sveikatos skyriaus vedėjas Zigmantas Kristutis dėkojo mokiniams ir mokytojams už aktualių problemų nagrinėjimą ir įdomius pristatymus.

2017-02-15 Vasario 16-oji

Mažeikių Kalnėnų pagrindinėje mokykloje vasario 15 kultūrinė pažintinė diena, skirta pilietiniam ugdymui „Lietuva – tai aš, Lietuva – tai mes“.   Tikslas – padėti mokiniams įgyti atsakomybę už savo tėvynę, savo miestą, mokyklą, savo aplinką.
Per pirmą pamoką jaunieji šauliai į aktų salę iškilmingai įnešė Lietuvos vėliavą, buvo giedama Tautiška giesmė. Vasario 16-osios proga susirinkusiuosius pasveikino mokyklos direktorė Regina Arbatauskienė. Garbės raštais buvo apdovanota mūsų mokyklos komanda, rajoniniame protų mūšyje, skirtame Vasario 16-ajai, užėmusi II vietą, 7b klasės mokinys Marius Vainauskis, respublikiniame konkurse „Mano žemėlapis Lietuvai“ laimėjęs III vietą (mokytoja Inesa Durčaitė).
Per antrą pamoką visos klasės gamino Laisvės paukščius, kurie papuošė mokyklos erdves; raides, vėliau sudėliotas į gražų užrašą prie įėjimo į mokyklą – „Mes tikrai mylim Lietuvą“. Per kitas pamokas vaikai sužinojo apie Vasario 16-osios signatarus, Lietuvos prezidentus, žemaičių tarmę, kultūrinį tarpukario Lietuvos gyvenimą. 
6-ų klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje „Ką žinai apie Lietuvą?“ Nedidele taškų persvara laimėjo 6d klasės komanda.

2017-02-27 Kalbų kengūra

Vasario 27  dieną  visoje Lietuvoje vyko Vaikų kūrybinės iniciatyvos fondo organizuojamas „Kalbos Kengūros 2017“  lietuvių kalbos  programos projektas. Mūsų  mokykloje konkurse dalyvavo stipriausi  ir gabiausi  2-8 klasių „kalbininkai“.    Sėkmingiausiai projekte dalyvavę mokiniai bus apdovanojami diplomais, o „Auksinės kengūros“ diplomų nugalėtojai kviečiami į Lyderių turą.
Konkursas leido  mokiniams  įsivertinti savo žinias ir gebėjimus, o mokytojai sužinojo, į ką  reikės atkreipti didesnį dėmesį mokant vaikus, pasisėmė naujų užduočių idėjų.

2017-03-01 „Protų mūšis 2017“

2017-03-01 d savo žinias, kūrybiškumą, gebėjimą dirbti komandoje demonstravo ketvirtokai   „Protų mūšyje -2017“.  Mokiniai kovojo dėl mokslo simbolio – Pelėdos statulėlės. Atlikus visas užduotis paaiškėjo, kad geriausiai sekėsi 4c klasės komandai. Jų mokytoja Regina Jazdauskienė. Konkursą organizavo mokytojos Birutė Savickienė, Dalia Tamošauskienė, Zita Savickienė.

2017-03-02 BIOFICH

2017-03-02  Mokyklos aštuntokų komanda Povilas Dapšys (8a), Justė Myslovskytė (8b), Ignas Pocius (8c) ir Daugantas Budrys (8d), ir chemijos mokytoja Snieguolė Vitkevičienė dalyvavo  jau tradicine tapusioje gamtos mokslų viktorinoje aštuntų klasių mokiniams „BIOFICH”.  Šiemet renginys vyko Viekšnių gimnazijoje, dalyvavo 7 komandos iš Mažeikių Pavasario, Sodų, Senamiesčio, Kalnėnų pagrindinių mokyklų, „Ventos“ progimnazijos bei Sedos Vytauto Mačernio ir Viekšnių gimnazijų. Susipažinę su Viekšnių krašto lankytinomis vietomis, išklausę smagaus gimnazijos mokinių pasirodymo, aštuntokai kibo į darbą.
Vyko Protų mūšis, kuriame reikėjo pademonstruoti biologijos, fizikos, chemijos dalykų žinias. Džiugu, jog komandos parodė išmonę, sutelkė jėgas komandiniam darbui, ir viena nuo kitos atsiliko labai nežymiai. Renginio dalyviai apdovanoti padėkomis bei saldžiomis dovanėlėmis. Po Protų mūšio aštuntokai aplankė Viekšnių senosios vaistinės muziejų.

2017-03-03 „Visi visi į Jomarką“

Kaip ir kiekvienais metais mūsų mokykloje kovo 3 d. vyko pradinių klasių kultūrinė – pažintinė diena „Visi visi į jomarką“. Mokiniai prekyvietes puošė pagamintomis  ir dekoruotomis klumpėmis. Nuotaikinga muzika, linksma nuotaika  ir šurmulys kvietė visus  mokinius ir jų tėvelius į mugę.

           Šventę organizavo antrų klasių mokytojos Rasa Daugėnienė,  Dalia Senkuvienė, Dalia Šiaulienė  ir mokiniai.

2017-03-10 Mokyklos prezidentas

2017-03-10 d.  vyko mokyklos prezidento  ir naujų narių į mokinių atstovybę  inauguracija. Mokyklos prezidentas Armandas Peldis prisiekė būti ištikimas mokyklai ir mokyklos siekiams. Gerbti ir darbais garsinti mokyklą. Sąžiningai eiti savo pareigas. Mokinių atstovybės nariai pasižadėjo būti pavyzdžiu mokyklos mokiniams, gerbti mokytojus ir garbingai atstovauti savo mokyklai. Mokyklos direktorė Regina Arbatauskienė pasveikino mokyklos prezidentą ir mokinių atstovybės naujus narius, palinkėjo sėkmės moksluose ir darbuose.

2017-03-10 Popietė „Pažink Lietuvą“

Kovo 10-ąją dieną „Vyturio“ pradinėje mokykloje ketvirtų klasių mokiniams vyko popietė „Pažink Lietuvą“. Popietėje dalyvavo „Ventos“ progimnazijos, Pavasario pagrindinės mokyklos, Kalnėnų pagrindinės mokyklos ir „Vyturio“ pradinės mokyklos komandos.

   Kalnėnų pagrindinės mokyklos komandą sudarė 4b klasės mokiniai  Ramunė Dulinskytė, Modestas Endrulis, Gintarė Stanytė, Manfredas Vaitkus,  Saulė Žutautaitė ir mokytoja Jolanta Budrienė.

   Popietės metu mokiniai prisiminė Lietuvos garsiuosius kunigaikščius, Lietuvos prezidentus, sudėjo dėlionę „Kunigaikščio portretas“, sprendė kryžiažodį „Lietuvos prezidentai“, atsakė į viktorinos klausimus. Taip pat mokėsi lietuvių šokio „Čiki riki“, dalyvavo estafetėje mūvėdami senovinį lietuvių apavą klumpes.

   Visi dalyviai parodė didelį susidomėjimą ir puikias žinias apie Lietuvos istoriją.

2017-03-20 Žemės dienos renginiai

2017 kovo 20 d. Kalnėnų pagrindinėje mokykloje vyko Žemės dienos renginių atidarymas.​ ​Pirmokai ir penktokai pristatė Gamtosauginių mokyklų programos GMP kodeksus.

2017-03-24 „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2017“

Akcija „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2017“

 

      Kovo 20-24 dienomis mokykloje vyko renginiai, skirti akcijai „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2017 “, kurią Lietuvoje organizuoja emocinės paramos tarnyba  ,,Vaikų linija“.

Akciją pradėjo 8d klasės mokiniai, ,,Šypsenos balionais“ papuošę praėjimo erdvę I-o aukšto fojė  ir organizuodami rytinį draugišką pasisveikinimą „Paspausk draugui ranką“. Sveikinami buvo visi mokyklos darbuotojai. Mokiniai kartu su savo vadovais gamino draugams atvirukus, emblemas prieš patyčias, kūrė plakatus, eilėraščius apie draugystę. Pertraukų metu visi bendruomenės nariai buvo vaišinami „ Draugystės pyragu“. 5a klasės mokinukai savo keptu pyragu pavaišino ir mokyklos direktorę Reginą Arbatauskienę.

     Kovo 21-22 dienomis Vaiko gerovės komisijos nariai 6-ų ir 7-ų klasių mokiniams organizavo viktoriną „Noriu gyventi saugiai“. Klasių komandos atsakinėjo į klausimus apie mokykloje vykdomą  Olweus patyčių prevencijos projektą. Viktorinoje I vietą užėmė 6b ir 7a klasių komandos, II vietą – 7b,7d ir 6a klasių komandos, III -7c, 6c ir 6d klasių komandos. 7-ų klasių mokiniams viktoriną vedė 10 klasės mokinys Valentinas Borusas.

Kiekviena klasė įsijungė į savaitės veiklas. 5c klasės mokiniai  mokėsi  taisyklingai ir pagarbiai rašyti  žinutes draugams. 6b klasės mokiniai  gamino emblemas „Aš neskriaudžiu kitų – prisijunk ir tu“. Priešmokyklinės grupės vaikai gamino lėlytes iš popieriaus, kurias dovanojo grupės draugams. Jie kartu  su mokyklos psichologe žaidė stalo žaidimą „Jausmų pasaulis“.

    Klasėse vyko klasių valandėlės prieš patyčias, buvo žiūrimi ir aptariami filmai. Tikimės jog ši akcija - tai dar vienas žingsnis gražaus bendravimo link!

     Mūsų bendruomenė -Už saugią mokyklą! Už mokyklą be patyčių!

2017-03-24 Teatrų festivalis

2017-03-24 mokykloje vyko respublikinis pradinių klasių teatrų festivalis „Vaikystė su pasaka 2017“, skirtas teatro dienai. Be šeimininkų, Kalnėnų pagrindinės mokyklos „Linksmuolių teatro“, jame  pasirodė jaunieji teatro mėgėjai iš Pikelių pagrindinės mokyklos ir Akmenės rajono Ventos socialinės globos namų bei  Ventos gimnazijos.

Pirmieji  į sceną žengė šeimininkai - Mažeikių Kalnėnų pagrindinės mokyklos „Linksmuolių teatras“ vadovaujamas mokytojos Vidos Daugėnienės. Festivalyje jie parodėspektaklį pagal

Kairaitienės pjesę „Knyga suranda draugą“. Akmenės rajono Ventos socialinės globos namų jaunieji aktoriai suvaidino psichoedukacinę pasaką „Ar žinai?“ Šiam kolektyvui vadovauja Lina Janavičienė.Mažeikių rajono Pikelių pagrindinės mokyklos ,,Mažieji dainorėliai“, atvežė muzikinį spektaklį „Žiemos pasaka“. Vaikus ruošė jų vadovė, mokytoja Zita Sukurienė. Akmenės raj. Ventos gimnazijos mažieji aktoriai vadovaujami mokytojos Stefanijos Diegienės parodė A. Liepienienės „Pavasario pasitikimas“.

Džiugu, kad teatrą ir festivalio idėją palaiko mokykla, labai daug padeda 3a klasės mokinių tėveliai. Tikimės, kad nuo šiol, atgaivinę festivalio tradicijas, surasime daugiau bendraminčių ne tik Mažeikiuose, Akmenėje, bet ir kituose Lietuvos miestuose.

       Festivalį organizavo mokytoja Vida Daugėnienė.

2017-03-27 140-osios Šatrijos Raganos gimimo metinės

Kovo 27 dieną mūsų mokykloje buvo paminėtos rašytojos, pedagogės, mūsų kraštietės Šatrijos Raganos (Marijos Pečkauskaitės) 140-osios gimimo metinės.

    Renginį vedė 8d klasės mokinės Kamilė Pociūtė ir Samanta Tamašuitytė, o pateiktis apie rašytoją pristatė Goda Banytė. Pasiklausėme rašytojos minčių apie gyvenimo ir kūrybos prasmę. Savo eilėraščius, inspiruotus Šatrijos Raganos kūrybos, skaitė 7a klasės mokinė Emilija Bubliauskaitė, o  6d klasės mokinė Beatričė Balzerytė perskaitė bendraklasės Vaivos Margelytės esė.

    Mokyklos dramos būrelio narių pasirodymas padėjo žiūrovams geriau įsivaizduoti, kokią įvairią švietėjišką veiklą pana Marija (taip ją vadino židikiškiai) vykdė gyvendama Židikuose, kaip ją gerbė ir mylėjo miestelio ir aplinkinių kaimų žmonės. Minėjimą pagyvino liaudies šokis „Oira“ ir  pirmokių Kotrynos Antanavičiūtės ir Ugnės Dulinskytės atliekama smagi dainelė.

    Renginį apibendrino mokyklos direktorė Regina Arbatauskienė.

    Organizatoriai – lietuvių kalbos mokytojų metodinė grupė, talkino muzikos ir šokių mokytojos.

2017-03-29 Rusų kalbos popietė

2017-03-29 dieną rusų k. mokytojos V. Semčenkienė ir L. Gedvilienė organizavo tradicinę 6-8 klasių rusų k. popietę „Природа и мы“, skirtą Žemės dienai. Jos metu mokiniai deklamavo rusų poetų eilėraščius apie gamtą ir žmones, o mokytojos G. Gaižauskienės penktokai atliko porą linksmų dainelių. Mokyklos direktorė Regina Arbatauskienė pasidžiaugė, kad vaikai išraiškingai skaitė eiles, kuriomis išreiškė ne tik meilę gamtai, bet ir savo Tėvynei.

2017-03-31 Lietuvių kalbos savaitė

 

2017 m. kovo 27-31 dienomis pradinių klasių mokiniai  dalyvavo lietuvių kalbos savaitės renginiuose.

Dailiausiai tekstą nurašyti sekėsi 1a klasės mokinei Ugnei Petrulevičiūtei (mokytoja Zita Savickienė), 2a klasės mokinei Austėjai Brazytei (mokytoja Dalia Senkuvienė), 3c klasės mokinei  Viktorijai Bazaraitei (mokytoja Nida Gudavičienė).

Raštingiausios mokyklos ketvirtokės  - 4d klasės  mokinės Augustė Budreckytė ir Dorotėja Trapkauskaitė (mokytoja Larisa Rimiškienė). Jos atstovaus mokyklą ir nacionalinio mokinių raštingumo konkurso „Mažasis diktantas“ rajoniniame etape.

Lietuvių kalbos savaitės renginius vainikavo meninio skaitymo konkursas. Nugalėtojais tapo: 1b klasės mokinė Eivė Baltrušaitytė (mokytoja Birutė Savickienė), 2a klasės mokinė Aistrė Bušmaitė (mokytoja Dalia Senkuvienė), 3a klasės mokinė Atėnė Stasiukaitytė (mokytoja Vida Daugėnienė) ir 4b klasės mokinė Ramunė Dulinskytė (mokytoja Jolanta Budrienė).

Trečiokė Atėnė Stasiukaitytė (mokytoja Vida Daugėnienė) atstovaus mūsų mokyklą rajoniniame skaitovų konkurse.

Sveikiname nugalėtojus.

     Lietuvių kalbos savaitės renginius organizavo mokytoja Zita Savickienė.

2017-04-07 #MEPALietuva

Mokykloje vyko gimnazijos mokinių projekto „Mokyklos - Europos parlamento ambasadorės“ pristatymas. Virtualios viktorinos nuorodą:  http://esviktorina.polldaddy.com/s/k%C4%85-%C5%BEinai-apie-es , atlikimo laikas turėtų būti apie 10 min. Visas anketas gaus projekto vykdytojai ir atsirinks mokinius kuriuos pasikvies į savo mokyklą.

2017-04-07 „Judėk ir būsi sveikas“

Savaitė „Judėk ir būsi sveikas“

Mažas fizinis aktyvumas kelia didelę grėsmę jaunimo ir suaugusio žmogaus sveikatai ir savijautai. Pastebėta, kad mokiniai pertraukų metu mažai juda, arba juda nesaugiai, dėl to gali ištikti traumos. Kadangi balandžio 7 d. yra Pasaulinės sveikatos diena, todėl nutarta balandžio 3-7 dienomis skelbti fizinį aktyvumą skatinančią savaitės akciją „JUDĖK IR BŪSI SVEIKAS“. Ją organizavo mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Inga Balčiūnaitė,  kūno kultūros mokytojos: Vilma Liupšienė, Birutė Miltenienė.

Skambant ritminei muzikai ir 8a klasės mergaitėms rodant šokio žingsnelius, nedrąsiai pradėjome judėjimo savaitę, tačiau kasdien mokinių aktyvumas vis didėjo. Balandžio 7 d. 3-ios pertraukos metu sporto salėje vyko akcijos ,,Judėk ir būsi sveikas“ baigiamasis šokis, buvo apdovanojami aktyviausi dalyviai. Apdovanojimus įteikė Kalnėnų pagrindinės mokyklos direktorė Regina Arbatauskienė.  Į aktyvią judėjimo veiklą buvo raginami įsijungti ne tik  mokiniai, bet ir visi bendruomenės nariai.

 Visuomenės sveikatos specialistė Inga Balčiūnaitė akcijos metu vedė pamokėles „Sveika gyvensena. Kaip to pasiekti?“. Mokiniai noriai jungėsi į diskusijas apie sveiko gyvenimo būdo naudą.  Mokyklos televizoriai rodė  vaizdinę medžiagą apie judėjimą, sveika mitybą, vandens naudą organizmui, tezes apie sveiką gyvenseną.

Mažeikių Visuomenės Sveikatos biuras Pasaulinės sveikatos dienos paminėjimui organizavo piešinių parodą – ,,Depresija man nebaisi, aš rūpinuosi savo sveikata“. Šioje parodoje buvo eksponuojamas 7c klasės mergaičių piešinys. Joms pagalbą teikė dailės mokytoja Raminta Lupeikienė.

Parengė: Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Inga Balčiūnaitė     2017 m. balandžio 12 d.

2017-04-21 Dainų pynė

Penktadienio popietę,  balandžio 21dieną į Kalnėnų pagrindinę mokyklą rinkosi pedagogai  -  dainos mylėtojai. Mokykloje šeštą kartą vyko dainuojančių pedagogų festivalis „Dainų pynė 2017“. Festivalis buvo skirtas lietuvių kalbos kultūros metams ir draugystei. Pedagogai iš Mažeikių miesto lopšelių – darželių „Bitutė“, „Delfinas“, „Žilvitis“, „Gintarėlis“, Tirkšlių darželio „Giliukas“ , Žiburėlio pradinės mokyklos, Senamiesčio pagrindinės mokyklos, Merkelio Račkausko gimnazijos ir Kalnėnų pagrindinės mokyklos dainavo,  klausėsi dainų, parodė save ir pasižiūrėjo į kitus, išgirdo ne vieną išmintingą mintį, posakį  apie dainą ir draugus.

        Mokyklos direktorė Regina Arbatauskienė nuoširdžiai linkėjo, kad šilumą skleistų ne tik pavasario saulė ir bundanti žemė, bet ir mūsų žodžiai, mūsų darbai, mūsų dainos sušildytų mus supančius žmones, nes tai kelias į asmens ir bendruomenės laimę. Visiems kolektyvams įteikė po saldžią pynę ir padėkos raštą.

Festivalyje svečiavosi Mažeikių švietimo skyriaus Vyr. specialistės Daiva Radzienė, Ana Kelpšienė ir Violenita Juškevičiūtė. Kolektyvų vadovai buvo apdovanoti Švietimo skyriaus padėkos raštais.

         Dainingieji mokytojai atsisveikindami neliūdėjo: ,,2019 metų pavasarį vėl susitiksime!“

2017-04-25 „Mokyklos lyderiai 2017“

      Balandžio 25 d. mokykloje vyko nuo 2011 metų metodinės tarybos organizuojamas akademinis 5-8 klasių mokinių konkursas „Mokyklos Lyderiai 2017“. 

      Kiekvienai klasei atstovavo 6 mokinių komanda, kurią sudarė patys šauniausi ir geriausiai besimokantys mokiniai. Jie atliko visų mokomųjų dalykų įvairias užduotis. Iš galimų gauti 100 balų, daugiausia - 81,5 surinko 8a klasės komanda, kuri ir tapo šių mokslo metų Mokyklos Lyderiais. Per mokyklos šventę „Kalnėnų spindulys“ šiai klasei antrus metus iš eilės bus įteiktas pereinamasis mokslo simbolis PELĖDA. I - III vietas užėmė: 6c klasė (81 balas), 7b klasė (78,5 balo), 5c klasė (74,5 balo). Sveikiname šių klasių mokinius ir jų vadoves: Violetą Semčenkienę, Loretą Bergmanienę, Inesą Durčaitę, Vilmą Riaukienę.

2017-04-26 „Šviesoforo“ varžybos

2017 - 04 - 26 d. mokykloje vyko rajoninės „Šviesoforo“ varžybos. Dalyvavo 9 komandos:  Tirkšlių Juozo Vitkaus – Kazimieraičio pagrindinė mokykla, Užlieknės pagrindinė mokykla, Krakių pagrindinė mokykla, Viekšnių gimnazija, Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija, Senamiesčio pagrindinė mokykla,, „Vyturio“ pradinė mokykla,  „Ventos“ progimnazija, Kalnėnų pagrindinė mokykla. Geriausiai sekėsi Tirkšlių Juozo Vitkaus – Kazimieraičio pagrindinės mokyklos komandai. Mūsų mokyklos komandą varžyboms ruošė  mokytojos Dalia Senkuvienė ir Regina Jazdauskienė.

2017-04-27 Talentų šou

2017 - 04 - 27 d. mokykloje vyko talentų šou „Aš kitoks“. Mokyklos direktorė Regina Arbatauskienė padėkojo mokiniams už jų talento pasidalijimą su visais bendruomenės nariais. Džiaugėsi, kad mūsų mokiniai garsūs ne tik akademiniais pasiekimais, bet ir dainuoja, šoka, groja, deklamuoja, vaidina. Visiems dalyviams buvo įteikti padėkos raštai.​

2017-05-11 „Kalnėnų spindulys“

2017 – 05 – 11 mokykloje vyko pasiekimų šventė  „Kalnėnų spindulys - 2017“. Mokyklos direktorė Regina Arbatauskienė pasveikino visus susirinkusius  žodžiais „Kiekvienos šalies, regiono, miesto ar kaimo pasididžiavimas – žmonės, darantys gerus darbus, auginantys ir auklėjantys vaikus, kuriantys, nešantys šviesą. Kiekvienos mokyklos pasididžiavimas – vaikai, sportuojantys, dainuojantys, piešiantys, mokslo tiesomis besidomintys, einantys į šviesą. Šiųmetis „Kalnėnų spindulys“ apšvies  įvairiausias mūsų veiklos sritis, išryškins, kuo mes esame stiprūs. Nominaciją „Kalnėnų spindulys 2017“ gavo Povilas Dapšys,  8a klasės mokinys. Taip pat,  jį pasveikinti, atvyko Kauno technologijos universiteto Matematikos ir gamtos mokslų studijų prodekanė docentė daktarė Živilė Rutkūnienė ir Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narė Laima Nagienė.

Koncerto metu už pasiekimus olimpiadose, konkursuose, varžybose, tarptautiniame projekte „Erasmus K2“ buvo įteikti padėkos raštai, sertifikatai, „Europass“ mobilumo dokumentai mokiniams, jų tėvams ir mokinius ruošusiems mokytojams. Padėkos įteiktos ir mūsų mokyklos rėmėjams.

2017-05-23 Projektinė diena „Gintaras“

Gegužės 23 dieną Kalnėnų pagrindinėje mokykloje vyko kultūrinė  pažintinė,  projektinė  diena „Gintaras“, 5 – 10 klasių mokiniams. Per dalykų pamokas mokiniai dalyvavo įvairiose  mokytojų organizuojamose veiklose, kurių metu gilino žinias apie Lietuvą, kaip gintaro šalį, klausėsi legendos apie Jūratę ir Kastytį, žiūrėjo  ir aptarė filmuką „Gintarinė pilis“, kalbėjo apie gintarą įvairių tautų gyvenime, gintaro elektrines , fizikines ir cheminės savybes, kūrė Logo objektus bei gamino elektroskopą.  Taip  pat daug sužinojo apie gintaro įvairovę  ir radimvietes pasaulyje , jo kelią nuo Baltijos į Romos imperiją. Mokiniai grupėse kūrė  eilėraščius, įvairius  meno dirbinius,  surengė  nuotraukų parodą, atliko  įvairius statistinius tyrimus. Noriai dainavo   dainas, žaidės estafetes ir kt. Refleksija parodė, jog dienos veiklos mokiniams buvo įdomios ir naudingos, jie  įvairiapusiškai  pagilino žinias apie Lietuvos auksą - gintarą.

2017-05-25 ŠU Botanikos sodas

Mokslo popietė Šiaulių universiteto Botanikos sode.

 2017 m. gegužės 25d. Mažeikių Kalnėnų pagrindinės mokyklos 30 mokinių kartu su gamtos mokslų mokytojomis Jūrate Fridrikiene ir Snieguole Vitkevičiene dalyvavo edukacinėse ŠU organizuojamose veiklose Botanikos sode.

 Kuris spygliuotis turi daugiau chlorofilo? Augalui chlorofilas labai svarbus, nes kaupia energiją ir dalyvauja fotosintezėje. Jo koncentracija priklauso nuo augalo rūšies bei auginimo sąlygų, todėl net tos pačios rūšies augaluose gali būti nevienoda. Mokiniai iš skirtingų spygliuočių išskyrė chlorofilą ir nustatė, kuriuose ekstraktuose jo koncentracija yra didžiausia.

 Kaip veikia augalas? Mokiniams buvo pasakojama apie augalus: prisitaikymą ir poveikį aplinkai. Botanikos sode prisirinkę augalų, mokiniai nešėsi juos į klasę, aiškinosi iš ko jie sudaryti ir kaip prisitaikę išgyventi. Augalas yra mūsų gamtos švarintojas, tuo mokiniai įsitikino atlikdami eksperimentą.

 Veiklos metu tyrėme, ar ilgai gyvena spygliai, koks yra eglių/pušų spyglių išsilaikymo amžius. Tai svarbus indikatorinis rodiklis, suteikiantis informacijos apie medžio aplinkos būklę.

2017-05-29 „Linksmasis vaikystės kelias“

2017 m. gegužės 29 d. vyko renginys priešmokyklinės ugdymo grupės vaikams ir jų tėveliams „Linksmasis vaikystės kelias“, skirtas paminėti akcijoms „Gegužė - mėnuo be smurto prieš vaikus“ ir „Pasaulinė nerūkymo diena„. Renginį organizavo mokyklos psichologė, socialinės pedagogės, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė. Organizatoriams padėjo 7c klasės mergaitės. Vaikai ir jų tėveliai kartu su pasakų personažais užduočių stotelėse atliko užduotis, gamino kūrybines gėles, kuriomis mokyklos stadione kūrė  linksmąjį vaikystės kelią. Po užduočių vaikai žaidė su muilo burbulais.

2017-06-14 Mokyklos knyga

Brangūs buvusieji ir dabartiniai Kalnėnų pagrindinės mokyklos mokiniai!

    Mokyklos 20-mečio proga išleista knyga, pasakojanti mokyklos susikūrimo ir veiklos istoriją. Tarp daugybės nuotraukų ir veiklų aprašymo gal rasite save ar Jums artimus žmones.

    Knygą galima įsigyti mokyklos raštinėje.

2017-05-31 Atsisveikinimas su mokykla

​ Akimirkos iš aštuntokų  ir dešimtokų atsisveikinimo su mokykla. 

« 2 2 »

60748 lankytojai aplankė iš viso 21 lankytojai aplankė šiandien