2016-2017 m.m.

2016-09-01 rugsėjo 1-osios šventė

Rugsėjo 1-osios šventė Kalnėnų pagrindinėje mokykloje

Mokyklos bendruomenę su naujais mokslo metais sveikino ir sėkmingo starto linkėjo mokyklos direktorė Regina Arbatauskienė, mokyklo smokiniai, tėvų aktyvo atstovė Salvinija Lukšienė, Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narė Lina Rimkienė, Mažeikių Šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos kunigas Gintaras Lengvinas. 
Tebūna mokykla tiesos ir gėrio žiburiu, kurio šviesa lydėtų siekiant gerų mokslo rezultatų, puoselėjant dvasines vertybes.
Visiems – gerų ir prasmingų mokslo metų.

2016-09-28 Solidarumo bėgimas

Solidarumo bėgimas – tai NACIONALINIS visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ projektas, Lietuvoje vykstantis jau trečiąjį kartą ir tapęs šalies prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyvos „Už saugią Lietuvą“ dalimi. Solidarumo bėgimu siekiama skatinti solidarumą tarp skirtingų kultūrų, socialinės aplinkos ir įvairaus amžiaus moksleivių.
Solidarumo bėgimo tikslai:
• ugdyti vaikų socialinę atsakomybę, sąmoningumą ir solidarumą,
• skatinti Lietuvos vaikus būti draugiškais ir netoleruoti patyčių,
• padėti Zambijos vaikams išgyventi iki 5-erių metų.
Šio bėgimo šūkis „BŪKIM DRAUGAIS“.
Rugsėjo 28 d. mūsų mokyklos mokiniai aktyviai dalyvavo Solidarumo bėgime. Džiaugiamės jų pilietiškumu: noru būti draugiškais, atsakingais, noru prisidėti prie patyčių mažinimo.

2016-09-29 Pilietiškumo pamoka

2016 metų rugsėjo 29 d. mokykloje vyko pilietiškumo pamoka „Aš – kandidatas į Seimo narius“. Pamokoje dalyvavo mokyklos bendruomenė, Mokinių atstovybės nariai, vienmandatės Mažeikių apygardos Nr. 38 Darbo partijos kandidatė Laimutė Kačerauskienė, Lietuvos centro partijos kandidatė Irutė Gedutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos kandidatė Irena Macijauskienė, partijos Tvarka ir teisingumas kandidatas Kęstutis Bartkevičius, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų kandidatė Lina Rimkienė ir daugiamandatės rinkimų apygardos Lietuvos socialdemokratų partijos kandidatė Laima Nagienė.

2016-10-06 Mokyklai 20 metų

Spalio 6 d. mūsų mokykla šventė 20 metų jubiliejų.

Į šventinį vakarąbendruomenės pasveikinti atvyko svečiai iš ministerijos, savivaldybės, seniūnijos, švietimo skyriaus, kitų mokyklų. Scenoje skambėjo mokinių ir mokytojų atliekamos dainos, buvo šokami šokiai, grojo smuikininkas, dūdų orkestras. Šventės pradžioje mokyklos direktorė Regina Arbatauskienė nuoširdžiai padėkojo visiems mokytojams dirbantiems ir dirbusiems, mokiniams – esamiems ir buvusiems už nuoširdų bendradarbiavimą kuriant mūsų mokyklą tokią, kokią dabar turime. Mažeikių rajono savivaldybės meras Antanas Tenys įteikė Ministro Pirmininko A. Butkevičiaus švietimo ugdymo įstaigoms skirtą paveikslą ir 1500 eurų čekį.

2016-10-10 Gyvūnų globos diena

Spalio 10 d. mokykloje vyko tradicinė gyvūnų globos dienai skirta konferencija „Mano augintinis - mano draugas“. Šiais metais susirinko kačiukų augintojai. Mokykloje 211 (26%) moksleivių augina kates ir katinus. Renginį organizavo mokytoja J. Fridrikienė su Jaunaisiais gamtininkais.

2016-11-11 5c klasė laimėjo EMA pratybas

5C klasės mokininės Manuelos mama,  Aurika Smulkienė,  laimėjo interaktyvias elektronines  EMA pratybas  visiems mokslo metams, kiekvienam klasės mokiniui. Šios  klasės mokiniai naudoja EMA pratybas mokydamiesi matematikos gudrybių,  dabar dar pasirinko  mokytis  gamtos ir žmogaus mokslo.  Nuoširdžiai dėkojame, džiaugiamės.

2016-11-16 „Mokykla vakar ir šiandien“

2016-11-16 pradinių klasių mokytojų metodinė grupė pakvietė tėvelius į pokalbį – diskusiją „Mokykla vakar ir šiandien”.  Šios diskusijos tikslas  - pasidalinti pastebėjimais kaip keitėsi mokykla, veikiama  politinių, ekonominių, socialinių, kultūrinių visuomenės gyvenimo pokyčių. Tėveliai dalijosi savo mintimis apie mokyklą.  Mokytojos džiaugėsi, kad ši diskusija  tai ne tik  nuomonių išsakymas, bendrų sprendimų ieškojimas, tačiau ir puiki galimybė tėvams dalyvauti mokyklos  ateities kūrimo procese. Pokalbį – diskusiją organizavo ir vedė mokytoja Zita Savickienė.

2016-11-16 Tolerancijos diena

2016-11-16  mokykloje buvo paminėta tolerancijos diena. Mokiniai žiūrėjo filmuką  „Kas yra tolerancija?“, papuošė kabinetų duris plakatais su savo mintimis apie toleranciją.

2016-11-18 Penktokų krikštynos

2016 m. lapkričio 18 d. Kalnėnų pagrindinėje mokykloje vyko penktokų krikštynos.

2016-11-18 LIMK konferencija

LIMK konferencija

    Lapkričio 17-18 dienomis Vilniaus Užupio gimnazijoje vyko Lietuvos iniciatyvių mokyklų klubo konferencija tema – „Mokinio pažangos matavimas mokykloje“. Konferencijoje dalyvavo mokyklos direktorė Regina Arbatauskienė, direktorės pavaduotojos ugdymui Adelė Staigvilienė ir Violeta Langienė. Pirmą konferencijos dieną išklausėme Vilniaus universiteto profesoriaus Alfredo Bumblausko pranešimą „Kokią žinią turi nešti mokiniui istorijos pamoka?“. Įdomus buvo Lietuvos Edukologijos universiteto docentės, daktarės Viktorijos  Sičiūnienės pranešimas  „Standartizuotų testų rezultatų panaudojimas planuojant ir stebint mokinių pažangą“ ir Monikos Bilotienės iš Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros pranešimas „Kaip matuojama mokinio pažanga: (įsi)vertinimo duomenys“. Konferencijos metu lankėmės ne tik Užupio gimnazijoje, bet ir kitose Vilniaus mokyklose. Susipažinome su Filaretų pradine mokykla ir Jėzuitų gimnazija. Konferencijoje diskutavome, teikėme siūlymus, rinkome naują klubo tarybą. Džiaugiamės, kad mūsų mokyklos direktorė Regina Arbatauskienė jau trečią kartą išrinkta į Lietuvos iniciatyvių mokyklų klubo tarybą. Antrąją konferencijos dieną dalyvavome ekskursijose: Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose ir Valstybės pažinimo centre.

2016-11-24 „Mokykla laiko kryžkelėje“

 

Mokykla laiko kryžkelėje

 

    Margų dienų rietimai
    Lyg drobės suringuoti.
    Tos dienos – mūs likimas
    Už auksą neparduotum...
                      Just. Marcinkevičius

 

     Lapkričio 24 dieną Mažeikių Kalnėnų pagrindinėje mokykloje vyko metodinės tarybos organizuota  popietė  „ Mokykla laiko kryžkelėje“, skirta mokyklos 20 – mečio jubiliejui.  Į popietę buvo pakviesti trijų kartų pedagogai: mokytojai-senjorai, viduriniosios  ir jaunesniosios kartos atstovai.

    Į susirinkusiuosius  kreipėsi mokyklos direktorė Regina Arbatauskienė, kuri perskaitė  mokinių eilėraščius ir pasiūlė pasidalinti mintimis, kaip pasikeitė mokykla, mokytojai, mokiniai bėgant laikui.

    Renginio vedėjos mokytojos Jūratė Fridrikienė ir Edita Jagminienė pabrėžė mokytojo profesijos svarbą ir pakvietė skirtingų kartų atstovus į netradicines pamokas: matematikos, geografijos ir istorijos. Kalbant apie ilgametę darbo patirtį paaiškėjo, kad mokytoja Janina Plekaitienė dirbo mokykloje net penkiasdešimt metų, o jauniausioji kolegė Erika Dobrovolskienė –  tik ketverius metus.

    Mokytojai pokalbio metu prisiminė mokyklas, kuriose pradėjo savo pedagoginio darbo kelią: Vainutas, Buknaičiai, Žemaičių Kalvarija, Šiauliai, Seda, Viekšniai, Užlieknė, net Sigulda...

    Kolegos dalijosi mintimis apie mokinio ir mokytojo santykį, apie tėvų vaidmenį mokykloje, apie mokymosi metodus, turiningus ir vertybines nuostatas formuojančius renginius. Vyresniosios  kartos mokytojos kalbėjo apie pagarbą mokytojui jų vaikystės mokykloje, kai buvo kreipiamasi Tamsta Mokytojau, kai mokytojas buvo autoritetas. Apmąstyti mokykloje praleisti  metai, į kuriuos norėtųsi sugrįžti, mielos ir šiltos akimirkos su kolegomis.

    Popietės pabaigoje direktorė padėkojo visiems už nuoširdų bendravimą, linkėjo kūrybiškumo, ištvermės ir stiprybės.  Pavaduotoja Adelė Staigvilienė dėkojo už nuostabius ir nepakartojamus prisiminimus, kvietė ir ateityje nepamiršti mokyklos, kurioje praleista nemaža dalis darbo metų.

2016-11-25 Gamtos mokslų savaitė

2016 m. lapkričio 21-25 d. mokykloje vyko gamtos mokslų savaitė, kurios metu pravertėme gamtinės savaitės dvylikos metų foto istoriją, kvietėme į telefonų parodą, vykdėme akcijas „Diena be telefono“, „Mes gamtos vaikai, palaikome augalus – gamintojus“, „Auka beglobiams gyvūnams“.  Kol buvo sniego, spėjome lauke ant sniego nupiešti kraujo apytakos ratus. Savaitės renginių kulminacija – tradicinė 5-8 klasių mokinių viktorina „Atverk akis į gamtą”.  Gamtos mokslų savaitę organizavo chemijos mokytoja Snieguolė Vitkevičienė, biologijos mokytoja Jūratė Fridrikienė, fizikos mokytoja Vilma Riaukienė.

2016-11-29 Respublikinė konferencija „Atvėręs langą į pasaulį“

2016 - 11 - 29 dieną Mažeikių muziejuje ir V. Klovos muzikos mokykloje vyko respublikinė teorinė-praktinė konferencija „Atvėręs langą į pasaulį“ skirta dailininko Alfonso Dargio atminimui.Kalnėnų pagrindinės mokyklos 6–7 klasių mokiniai: Inesa Vaičkutė 6b,Emilija Bubliauskaitė 7a, Armandas Peldis 7a, Kamilė Skarulytė 7b, Rūta Baltutytė 7b, Viltė Pervainytė 7b,Dovilė Jonauskytė 7b,  Greta Špokauskaitė 7c, Vanesa Radžiūtė 7c, Greta Grikštaitė 7c, Greta Kulskytė 7c, Paloma Milinkauskaitė 7d, Agnė Andriejauskaitė 6a, Žilvinas Babrauskas 6b, Arnoldas Ramanauskas 6b, Eimantė Strakšaitė 6b, Inesa Vaičkutė, Luka Malūkaitė 6d,Rokas Slančiauskas 5b, Brigita Jagminaitė 5c, Vilda Najulytė 5c, Miglė Puplauskaitė 5c, Lukas Dargevičius 5d dalyvavo konferencijoje, skirtoje mūsų kraštiečiui atminti. Jie pristatė dailės darbų parodą, kurioje savaip interpretavo A. Dargio kūrybą.

Konferencijai „Atvėręs langą į pasaulį“ mokinius ruošė dailės mokytoja Raminta Lupeikienė, muzikos mokytoja Gena Gaižauskienė, lietuvių kalbos mokytoja Edita Jagminienė, Tatjana Damulienė.

2016-12-01 Adventinis rytmetys

2016 - 12 - 01 d. mokykloje vyko adventinis rytmetys „Uždekim Advento žvakelę“. Mokyklos direktorė linkėjo mokyklos bendruomenei geros nuotaikos, susiklausymo laukiant pačių gražiausių metų švenčių. Renginį ruošė Gražina Drąsutienė, Gena Gaižauskienė, Vilma Slivskienė.

2016-12-01 Įžiebta Kalėdų eglutė

2016 - 12 - 01 d. 7.50 val. prie Kalnėnų pagrindinės mokyklos įžiebta eglutė.

2016-12-01 Mokyklos prezidento rinkimai

2016-12-01 mokykloje vyko mokyklos prezidento rinkimai. Į mokyklos prezidentus kandidatavo 7a klasės mokinai Austėja Sungailaitė ir Armandas Peldis. Mokyklos prezidentu išrinktas 7 a klasės mokinys Armandas Peldis.
Mokyklos direktorė Regina Arbatauskienė padėkojo abiems kandidatams,o mokyklos prezidentui palinkėjo gerų, prasmingų darbų.

2016-12-01 Pasaulio kovos su AIDS diena

Minint Pasaulio kovos su AIDS dieną 2016 m. gruodžio 1 d. mokyklos aktų salėje socialinės pedagogės organizavo protmūšį  „AIDS: geriau žinoti“,  aštuntų klasių mokiniams, siekiant padidinti mokinių  informuotumą apie ŽIV ir AIDS. Klasių komandos apdovanotos padėkos raštais.

2016-12-01 „Skaičių labirintai“

2016-12-01  aštuntų klasių mokinių komanda: Povilas Dapšys 8a, Kamilė Kukštaitė 8a, Justė Myslovskytė 8b, Aistė Butnoriūtė 8b, Ignas Pociūs 8c, Daugantas Budrys 8d.dalyvavo M. Račkausko gimnazijoje organizuotoje viktorinoje „Skaičių labirintai“. Komandą ruošė tiksliųjų mokslų mokytojų metodinė grupė.

2016-12-15 Kalėdinis koncertas

2016-12-15 d. vyko mokyklos tradicija tapęs kalėdinis koncertas – pasaka „Kalėdų senelis ir vasara“ skirtas mokyklos bendruomenei.  Su artėjančiomis šventėmis visus pasveikino mokyklos direktorė Regina Arbatauskienė, švietimo skyriaus vyr. specialistė Daiva Radzienė, švietimo komiteto pirmininkas Romas Venclova, Šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos klebonas Gintaras Lengvinas.

2016-12-16 „Sušildykime sielas“

2016 m.  gruodžio 16 d. mokykloje vyko paramos akcija „Sušildykime sielas“. I-ojo  aukšto fojė šurmuliavo kalėdinė mugė, o kiemelyje bendruomenės nariai buvo vaišinami Šaulių verdama koše ir sriuba.

Mugėje savo kūrybiniais darbeliais prekiavo 4a klasės mokinio Gabrieliaus mama J. Kodienė, o 4d klasės mokinio Deivido mama V. Rauktytė VGK nariams padėjo prekiauti mokinių paaukotais daiktais.
Šią dieną šildėme savo sielas tarpusavio gražiu bendravimu.
Dėkojame visiems bendruomenės nariams, savo gerumu prisidėjusiems prie šios akcijos.

2016-12-19 Dovanos gyvūnų prieglaudai

2016-12-19 Jaunieji gamtininkai nuvežė į gyvūnų prieglaudą Mūsų mokykloje surinktas dovanas. Dėkojame visiems akcijos dalyviams už gerą širdį! Akcijos metu buvo surinkta ir paaukota 155,33 eurai.

2016-12-29 Seminaras mokytojams

2016 m.  gruodžio 28-29 dienomis  visi mokytojai dalyvavo  seminare „Mokėjimo mokytis klasėje kultūros kūrimas siekiant pažangos ir pasiekimų vertinimo dermės. Aktyvus mokymasis“.  Seminaro lektorė – švietimo konsultantė Elena  Stasiulienė.

2017-01-04 Seminaras mokytojams

2017 m.  sausio 4 dieną   mokytojai dalyvavo  seminare „Planšetinių kompiuterių ir „Samsung School“ naudojimo galimybės pamokose“.  Seminaro lektorės:  fizikos mokytoja  Vilma Riaukienė ir informacinių technologijų mokytoja Danutė Prokopčukienė.

2017-01-13 Sausio 13-osios minėjimas

2017-01-13 d. vyko akcija mokyklos kiemelyje „Atminimo laužas“.  Atminimo akcija organizavo ir pravedė mokytojai:  Elvyra Vainauskienė, Stasys Pauliukas ir Jolanta Budrienė.

2017-01-17 Matematikos viktorina „Gamtoje be matematikos nė žingsnio“

2017-01-17 mūsų mokykloje vyko matematikos viktorina „Gamtoje be matematikos  nė žingsnio“, kurioje dalyvavo penkios 5-tokų komandos. Viktorinos  metu ugdėme mokinių kūrybiškumą, atkaklumą, bendradarbiavimo įgūdžius dirbant grupėse. Matematika – tai žaismingas ir kūrybingas dalykas! 

2017-01-23 Popietė „Linksmųjų labirintų šalyje“

Popietė „Linksmųjų labirintų šalyje“
    Kalnėnų pagrindinėje mokykloje sausio 23 dieną Vaiko gerovės komisija organizavo renginį, skirtą 5-7 klasių SUP mokiniams „Linksmųjų labirintų šalyje“, kuriuo buvo siekiama suburti šių klasių mokinius, mokyti juos bendrauti ir bendradarbiauti komandoje, skatinti patirti sėkmės pojūtį. Smagu, kad renginyje dalyvavo ir mokinių tėveliai.   Dalyviai buvo suskirstyti į komandas, gavo po žemėlapį, kuriame buvo nurodyta, kokius „kambarius“ turi aplankyti. Kai kurie kabinetai buvo virtę linksmaisiais kambariais, turinčiais savo pavadinimus: „Linksmasis startas“, „Jausmų“ kambarys, „Kalbos“ kambarys, „Muzikos“ kambarys, „Dailės“ kambarys, „Žinių“ kambarys, „Atradimų“ kambarys, „Sveikatos“ kambarys.  Šiuose  kambariuose mokinių laukė specialistės ir mokytojai su paruoštomis užduotimis, kurias renginio dalyviai turėjo įveikti ir už tai rinkti linksmuosius balionėlius.

    Renginio pabaigoje mokyklos psichologė atliko refleksiją, kurios metu mokiniai ir tėveliai išsakė savo įspūžius, jausmus, patikusias veiklas, o jų tikrai netrūko...

   Mokyklos Direktorė R. Arbatauskienė kiekvieną dalyvį apdovanojo padėkos raštu.

2017-01-25 Viktorina „Ką žinai apie Mažeikių kraštą“

Sausio 25 dieną mokyklos aktų salėje vyko renginys ,,Ką žinai apie Mažeikių kraštą?“, skirtas 8 klasių mokiniams. Renginio tikslas – ugdyti pagarbą Tėvynei, jos istoriniam – kultūriniam bei literatūriniam paveldui, gilinti  žinias apie gimtąjį kraštą. Geriausiai savo žinias apie Mažeikius demonstravo 8b klasė. Renginį organizavo ir vedė lietuvių kalbos mokytojos Lina Beržinskienė ir Edita Jagminienė.

2017-02-01 Dailyraščio konkursas

2017 m. sausio 31 d. 3-4 klasių mokiniai, vasario 1d. 5-6 klasių mokiniai rankų miklumą galėjo išbandyti nacionaliniame Vinco Kudirkos dailyraščio konkurse „Rašom! 2017“. Geriausi darbai išsiųsti į Dailyraščio konkurso finalą. Dailyraštį pravedė mokytojos Zita Savickienė ir Lina Beržinskienė.

2017-02-03 Studijos 2017

2017 m. vasario 3 dieną 8 – 10 klasių moksleiviai vyko į Vilniaus LITEXPO parodų centre organizuojamą mokymosi, žinių ir karjeros planavimo renginį STUDIJOS 2017, kuriame prisistatė 220 dalyvių - profesinių mokyklų, kolegijų, universitetų, neformalaus ugdymo organizacijų, verslo įmonių iš Lietuvos, Australijos, Baltarusijos, Danijos, Didžiosios Britanijos, Ispanijos, Italijos, JAV, Latvijos, Lenkijos, Olandijos, Prancūzijos, Šveicarijos ir Vokietijos.

Moksleiviai bendravo su  lektoriais, psichologais, žinomais  verslo pasaulio atstovais, sėkmingai lyderiaujančiais, savanoriaujančiais žmonėmis. Ypač sudomino paskaitos „Kaip aš atradau save? Mano sugrįžimo istorija“,  „Kuo būti. Kaip pasirinkti specialybę?“.

Moksleiviams kelionę organizavo   ugdymo karjerai koordinatorė  Loreta Bergmanienė

« 2 »