2015-2016 m.m.

2015-09-01

Rugsėjo 1-osios šventė Kalnėnų pagrindinėje mokykloje Mokyklos bendruomenę su naujų darbų pradžia sveikino ir sėkmingo starto linkėjo ne tik mokyklos direktorė Regina Arbatauskienė, bet ir mokyklos mokiniai, tėvų aktyvo pirmininkas Artūras Laucevičius, Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narė Lina Rimkienė, Mažeikių šilumos tinklų generalinis direktorius Jonas Jurkus. Švente pasidžiaugė Mažeikių dekanatodekanas, Šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos klebonas, kanauninkas Zenonas Degutis.

Atvirumo viskam kas nauja, naudinga, užtikrinta bei gražu. Ištvermės, atkaklumo, kantrybės… Džiugių, prasmingų ir kupinų atradimų mokslo metų.

2015-09-14 Sveikatos ir sporto diena

2015-09-14 dieną vyko 5-10 klasių kultūrinė pažintinė diena „Sveikata ir sportas”. Dienos užsiėmimus vedė kūno kultūros mokytojos Vilma Liupšienė, Birutė Miltenienė, Ilona Gedvilienė, technologijų mokytojas Stasys Pauliukas, šokio mokytoja Vilma Slivskienė, biologijos mokytoja Jūratė Fridrikienė, matematikos mokytoja Inesa Durčaitė, sveikatos priežiūros specialistė Danguolė Beniušienė, psichologė Daiva Gerikienė, soc. pedagogės Renata Samuilaitė, Erika Dobrovolskienė, Daiva Strazdauskienė.
Mokiniai ne tik sportavo, šoko, žaidė, bet ir sužinojo daug naudingos informacijos apie sveikatą ir sveiką gyvenseną, sporto naudą.

2015-09-19 Kelionė į Neringą

      Už labai gerą mokymąsi trečių ir ketvirtų klasių  mokiniai rugsėjo 19 d. buvo apdovanoti  pažintine kelione į Neringą. Nidos kraštovaizdžiu mokiniai grožėjosi  nuo Parnidžio kopos  ir plaukiodami laivu „Austėja“  po Kuršių marias. Mokiniai  aplankė Juodkrantėje esantį Raganų kalną, stebėjo kormoranų lizdavietes.

 Iš ekskursijos  grįžo pilni gerų įspūdžių.

2015-09-28 „Rudens taku“

2015-09-28 d. vyko 1-4 klasių kultūrinė pažintinė diena „Rudens taku...“. Renginį organizavo  3 klasių mokytojos L. Čikeliovienė, J.Budrienė, R.Jazdauskienė, L. Rimiškienė . Klasėms buvo išdalintos įvairios užduotys: išrinkti skaniausią vaisių ar daržovę, sukurti piešinių ir rašinių knygelę ,,Laiškas rudeniui“. Aktų salėje mokiniai klausėsi sveikatos priežiūros specialistės D.Beniušienės paskaitos ,,Sveika mityba“,atliko įvairias užduotis. Visus pradžiugino parodėlė „Daržovių ir vaisių karnavalas“.

2015-09-22 „M.K. Čiurlionio spalvų ir garsų pakylėti“

2015-09-22d. dalyvavome rajoniniame renginyje „M.K. Čiurlionio spalvų ir garsų pakylėti“. Mokinius renginiui  ruošė Raminta Lupeikienė, Daiva Misevičienė, Rolandas Daunys.

2015-10-05 Pasaulinė gyvūnų diena

    Spalio 5 d. mokykloje vyko tradicinė konferencija skirta Pasaulinei gyvūnų dienai. Konferenciją organizavo mokytoja J. Fridrikienė ir jaunieji gamtininkai.  Į renginį buvo pakviesti visi auginantys arba norintys daugiau sužinoti apie paukščius ir roplius.

2015-10-26 Kelionė į Plaškius

Kelionė į Plaškių pasienio užkardą

Saulėtą spalio 26 d. 5a ir 5b klasių mokiniai vyko į kelionę Mažeikiai - Pagėgiai - Mažeikiai. Penktų klasių mokiniai svečiavosi Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Pagėgių rinktinės Plaškių užkardoje. Ekskursiją organizavo istorijos mokytoja A. Staigvilienė.
Penktokai turėjo galimybę susipažinti su pasieniečių darbo specifika: lipo į apžvalgos bokštą, stebėjo, kaip kinologų išdresiruoti šunys ieško kontrabandininkų ir jų prekių, važinėjosi pasieniečių transporto priemonėmis (džipais, keturračiu, šešiaračiu visureigiu), apžiūrėjo laivą, kuriuo pasieniečiai patruliuoja Nemuno pakrante, savo rankytėmis galėjo prisiliesti prie ginklų, apžiūrėjo "ežį", įsitikino jo spyglių smailumu, teko mokiniams pasimatuoti net 14 kg sveriančią neperšaunamą liemenę. Mokiniai ne tik išklausė Plaškių užkardos vado majoro Vytauto Didžiūnaičio pasakojimo, kas vyksta ir dieną, ir naktį Lietuvos pasienyje su Rusijos Federacija, bet ir patys galėjo stebėti keliolikoje ekranų nuolat besikeičiančius pasienio vaizdus.
Penktų klasių mokiniams labai patiko pasieniečių darbas, į namus parsivežė daug neišdildomų įspūdžių.

2015-10-22 popietė

2015-10-22d. vyko popietė Mykolo Oginskio 250-osioms ir M. K.Čiurlionio 140-osioms gimimo metinėms atminti. Popietei  mokinius paruošė Daiva Misevičienė, Rolandas Daunys, Vilma Slivskienė, Raminta Lupeikienė, Liudmila Andrijauskienė.

2015-11-13 penktokų krikštynos

2015 – 11 – 13 mokykloje vyko penktokų krikštynos. Penktokai pristatė savo klasę, o šeštokai atliko „krikšto apeigas“.   Visiems buvo linksma ir smagu, nes renginys baigėsi  diskoteka.

2015-11-15 Gamtosauginė savaitė

Lapkričio 9-15 dienomis gamtosauginės mokyklos vykdė veiksmo savaitę. Mūsų Mažeikių Kalnėnų pagrindinė mokykla integravo pasaulinę klimato kaitos temą į klasės valandėles. Penktadienį mokiniai buvo persirengę žaliai, nes palaikėme gamintojus (augalus), kurie vykdo fotosintezę. Fotosintezės metu suvartojamas anglies dioksidas, kuris didina šiltnamio efektą. Smagu buvo virsti augalais!

2015-11-16 Tolerancijos diena

2015 – 11 – 16 mokykloje buvo paminėta tolerancijos diena. Soc. pedagogės, psichologė pasitiko mokinius ir mokytojus su medaliais skirtais šiai dienai paminėti . Mokykloje veikė tolerancijos paštas.

2015-11-19 pradinių klasių mokytojų metodinis

2015 – 11 – 19  vyko pradinių klasių mokytojų pokalbis-diskusija prie apvalaus stalo su pradinių klasių mokinių tėveliais tema ,,Kodėl vaikai nemėgsta judėti?“ Pranešimą ir tyrimo rezultatus pristatė pradinių klasių mokytojos Lina Čikeliovienė, Dalia Šiaulienė, Vilma Pecholdienė.

2015-11-27 Gamtos mokslų savaitė

Lapkričio 23-27 dienomis mokykloje  praūžė gamtos mokslų savaitė. Savaitės pradžioje įvyko  tradicinė gamtamokslinė viktorina 5-9 klasėms “Atverk akis į  gamtą“, skirta klimato kaitai. Viktorinoje rungėsi penkios komandos, nugalėtojais tapo  „Greituolių“ komanda.

Chemijos kabinete visų laukė paroda „Chemijos puslapius praskleidus“. Mokiniai galėjo pavartyti senus chemijos vadovėlius ir knygas. Dešimtokai buvo supažindinti su profesijomis, kuriose reikia chemijos žinių ir kitų gamtamokslinių dalykų. Šios savaitės metu  vaikai dalyvavo kūrybinėje akcijoje „Jeigu keiktis, tai tik lietuviškai „fiziškai“.

5-10 klasių  mokiniai savo gamtamokslines žinias bandė konkurse „OLYMPIS 2015“.

7-8 klasių mokiniai savo sėkmę bandė II aplinkosauginėje olimpiadoje. Klimato kaitos problema buvo integruota į biologijos pamokas ir klasių valandėles.

Inicijuota  labdaros akcija „Auka  beglobiams gyvūnams“, bus renkami žaisliukai,maistelis, pledai, pinigėliai, kurie bus perduoti  beglobių gyvūnų savanoriams.

Gamtos mokslų mokytojos Jūratė, Snieguolė ir Vilma dėkoja visiems mokiniams už aktyvų dalyvavimą.

2015-12-17 Kalėdinis koncertas

2015 – 12 – 17 vyko Kalėdinis koncertas – spektaklis tėvams ir visai mokyklos bendruomenei ,,Kalėdinė pasaka“.  Mokinius ruošė Daiva Misevičienė, Vilma Slivskienė, Rolandas Daunys, Larisa Rimiškienė, Nida Gudavičienė.

2016-01-18 Pasaulinė sniego diena

2016-01-18 Pasaulinės sniego dienos paminėjimas

Pasaulinės sniego dienos proga „Chemijos ir aplinkotyros“ būrelio nariai kartu su chemijos mokytoja S. Vitkevičiene apsnigtoje mokyklos pievelėje sukūrė spalvingą gamtinį paveikslą. Paminint šią dieną įvairiose pasaulio šalyse rengiama šventė, kurioje kviečiama slidinėti, čiuožti rogėmis, snieglentėmis ir panašiai. Jei šalyje nėra sniego, šventė rengiama įvairiose sniego arenose ant dirbtinio sniego.

2016-01-12 Raiškiojo skaitymo konkursas

2016 m. sausio 12 dieną mokykloje vyko 5-8 klasių raiškiojo skaitymo konkursas, skirtas Laisvės gynėjų dienai. Jame dalyvavo 20 mokinių. Jau ketvirtą kartą pirmą vietą iškovojo 8d klasės mokinys Jokūbas Šakys. Taip pat komisijai ir žiūrovams labai patiko mokinės Vaivos Margelytės iš 5d klasės pasirodymas. Šie du mokiniai atstovaus mūsų mokyklai rajoniniame meninio skaitymo konkurse,  juos konkursui ruošė mokytoja Daiva Misevičienė. II vietą laimėjo Daugantas Budrys iš 7d klasės, mokytoja Edita Jagminienė ,  o III vietą - Arnoldas Ramanauskis  iš 5b klasės,  mokytoja Edita Jagminienė.

2016-01-13 Laisvės gynėjų diena

Laisvės gynėjų dienos minėjimas  mokykloje.

8.00-8.10 val. vyko tradicinė atminimo ceremonija „Atmintis gyva, nes liudija“. Pradinių klasių mokiniai  dalyvavo piešinių konkurse - parodoje „Laisva Lietuva“. 5 klasių mokiniai kūrė simbolines Lietuvos vėliavos spalvų juostas. 6 klasių mokiniai sukūrė plakatus  „Laisvės paukščiai“. Bibliotekoje veikė parodėlė, skirta Laisvės gynėjų dienai atminti „Niekas negali nugalėti tautos, einančios į laisvę“. 10 klasės mokiniai paruošė atminimo stendą mokyklos fojė. Dailės mokytoja paruošė mokinių dailės darbų parodėlę skirtą šiai datai atminti. Klasės valandėlių metu vyko pokalbiai, diskusijos laisvės tema. Pertraukų metu jaunieji šauliai stovėjo garbės sargyboje prie Lietuvos vėliavos, aktų salėje buvo  rodomi dokumentiniai filmai, video reportažai.

2016-01-27 Vinco Kudirkos konkursas

2016-01-27 vyko nacionalinis Vinco Kudirkos dailyraščio konkursas „Rašom!“ mokiniams ir tėvams. Konkursą pravedė mokytojos Zita Savickienė ir Edita Jagminienė.

2016-01-28 5-8 kl. matematikos olimpiada

2016-01-28 vyko mokyklinė matematikos olimpiada. Geriausiai sekėsi šiems mokiniams:

5-os klasės:
1. Benas Gross 5b                 (mokytoja  Vilma Riaukienė)
2. Vaiva Pociūtė 5c               (mokytoja  Judita Galminienė)
3. Nedas Šarmanauskas 5c     (mokytoja Judita Galminienė)
4. Luka Malūkaitė 5d              (mokytoja Vlada Jaroščukienė)
6-os klasės:
1. Kornelija Augustytė 6b  (mokytoja Inesa Durčaitė)
2. Ugnė Jonikaitė 6a          (mokytoja Ginta Vaizgielienė)
3. Marius Vainauskas 6b     (mokytoja Inesa Durčaitė)
7-os klasės:
1. Povilas Dapšys 7a         (mokytoja Ginta Vaizgielienė)
2. Justė Myslovskytė 7b      (mokytoja Judita Galminienė)
3. Aistė Butnoriūtė 7b        (mokytoja Judita Galminienė)
8-os klasės:
1. Rokas Jagminas 8d        (mokytoja Vilma Riaukienė)
2. Laura Pudžiuvytė 8d      (mokytoja Vilma Riaukienė)
3. Benas Budrys 8b            (mokytoja Ginta Viazgielienė)
4. Ignas Žvikas 8b             (mokytoja  Ginta Vaizgielienė)

Šie mokiniai dalyvaus rajoninėje matematikos olimpiadoje.

2016-02-04 viktorina „Kalbos labirintai“

2016-02-04 Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazija sukvietė savo socialinių partnerių (Mažeikių miesto ir rajono pagrindinių mokyklų) aštuntokus į viktoriną „Kalbos labirintai“. Joje dalyvavo ir mūsų mokyklos komanda, kuriai atstovavo 8b ir 8d klasių mokiniai Monika Urbonaitė, Goda Žiemelytė, Laura Pudžiuvytė, Rokas Jagminas ir Edgaras Tamulaitis. Nors vietos nebuvo skiriamos, dalyviai nenusivylė: buvo įdomu atlikti galvosūkius primenančias užduotis, stebėti kitų mokyklų bendraamžių komandų prisistatymus ir pasirodyti patiems. Mokinius į viktoriną lydėjo ir ruošė mokytoja Daiva Misevičienė.

2016-02-04 mokyklinė matematikos olimpiada

2016-02-04 vyko mokyklinė matematikos olimpiada pradinių klasių mokiniams. Pirma vietą laimėjo - Vykintas Liachovas (mokytoja Zita Savickienė), antrą vietą laimėjo -  Austėja Kuprytė (mokytoja Zita Savickienė), trečią vietą laimėjo – Giedrė Zubavičiūtė ir Emilija Vilkauskaitė (mokytoja Birutė Savickienė).

2016-02-09 Užgavėnės

2016 – 02 – 09 mokyklos kiemelyje vyko Užgavėnės pradinukams ir priešmokyklinukams. Renginį   organizavo Mokinių atstovybė.

2016-02-09 „Protų mūšis“

2016 – 02 - 0 9  ketvirtų klasių mokinių komandos varžėsi „Protų mūšyje“.

   Mokinių  žiniomis, aktyvumu, kūrybiškumu džiaugėsi  žiuri komisija, kuriai vadovavo mokyklos direktorė Regina Arbatauskienė. Geriausiai sekėsi 4b klasės komandai, kuriai ir atiteko pereinamasis prizas – Išmintingoji Pelėda.Renginį organizavo mokytojos Birutė Savickienė, Dalia Tamošauskienė, Zita Savickienė.

2016-02-12 Vasario 16-osios minėjimas

Vasario 16-osios dienos minėjimas  mokykloje.

2016-02-12 pradinių klasių mokiniai ir Šaulių būrys dalyvavo akcijoje ,,Sugiedokime tautinę giesmę kartu“.
5 - 10 klasių mokiniai dalyvavo rašinių konkurse ,,Laiškas Lietuvai“. Bibliotekoje veikė knygų parodėlė ,,Mūsų vardas – Lietuva“. Technologijų mokytoja Tatjana Damulienė su mokiniais suruošė karpinių parodą. Kūno kultūros mokytojos pravedė tarpklasines varžybas ,,Drąsūs, stiprūs, vikrūs“. Klasės valandėlių metu vyko pokalbiai, diskusijos Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti.

2016-02-26 Judėjimo savaitė

2016 m. vasario 22-26 d. mūsų mokyklos  koridoriuose antros ir trečios pertraukų metu vyko sveikatos stiprinimo ir fizinio aktyvumo skatinimo akcija „JUDĖK IR BŪSI SVEIKAS“. Aktyviausieji paskutinę akcijos dieną  — apdovanoti padėkos raštais, kuriuos įteikė Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Renata Laucevičienė. Padėkos raštais apdovanoti visi 1-4 klasių, 5 B, C, 6 D, 7 B, ir 8 D klasių mokiniai. Akciją pravedė sveikatos priežiūros specialistė D. Beniušienė ir kūno kultūros mokytojos.

2016-03-02 susitikimas

2016-03-02 d. 1b klasės mokiniai ir mokytoja Rasa Daugėnienė dalyvavo popietėje su l/d „Berželis“ auklėtiniais ir auklėtojomis. Pirmokai pasveikino visus su pavasariu, pasakojo darželio vaikams ką jie veikia mokykloje.Visi kartu dainavo dainas, šoko,  žaidė žaidimus. Pirmokus  pradžiugino vaikučių ir auklėtojų  dovanotos gėlytės.

2016-03-03 Bibliotekų metai

2016 m. vasario mėn. bibliotekoje paruošti stendai skirti paminėti  bibliotekų  ir Prezidento Stasio Griniaus metus.

2016-03-03 Pamoka „Pinigai“

2016-03-03 Mūsų mokyklos 8 klasių mokiniai dalyvavo susitikime-pamokoje ,,Pinigai“ (mokytoja R. Meldeikienė) M. Račkausko gimnazijoje.

2016-03-10 Kovo 11-osios dienos minėjimas

Kovo 11-osios dienos minėjimas mokykloje
2016-03-10 mokykloje vyko Kovo 11d. minėjimas. Su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena  moksleivius, mokytojus ir svečius pasveikino mokyklos direktorė Regina Arbatauskienė. Mokyklos svečias Gintautas Alekna papasakojo apie ,,Misiją Sibiras“. Už tai progai suruoštą koncertą dėkojame 3b klasės mokiniams ir jų mokytojai J. Budrienei, berniukų ansambliui  ir jų vadovei G. Gaižauskienei, šokėjams ir jų vadovei V. Slivskienei.
Lietuvių kalbos mokytojos suorganizavo rašinių ,,Laiškas Lietuvai“ parodėlę. Bibliotekoje paruoštas stendas skirtas kovo 11d. paminėti. Dailės mokytoja R. Lupeikienė su mokiniais paruošė darbų parodą ,,Gimtinės vaizdų žemėlapis“. Vyko popietė – viktorina  „Lietuvos istorijos žinovas“.

2016-03-14 Savaitė „BE PATYČIŲ - 2016“

Kovo 14-20 dienomis mokykloje vyko Vaikų linijos inicijuota kampanija „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2016“.

« 1 2 »
73068 lankytojai aplankė iš viso 1 lankytojai aplankė šiandien