2019 22 sausio

Ugdymosi diena ,,Žemaitija, tu mieliausia“

2019 metai paskelbti Žemaitijos metais, nes prieš 800 metų pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose aptiktas Žemaitijos vardas. Šiai gražiai sukakčiai paminėti lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos mokykloje pasiūlė vesti netradicines pamokas. Dalykų mokytojai pristatė mokiniams Žemaitijos istoriją, kunigaikščius, teritoriją, simboliką, žaidimus ir dainas, žemaičių tarmės žodyną, buvo sudaromi ekskursijos maršrutai po Žemaitiją.
5-8 klasių mokiniai susitiko su Mažeikių muziejaus darbuotojomis Jūrate Miliauskaite ir Raimonda Ramanauskiene. Jų pasiūlyta užsiėmimo tema ,, Rokunda apei rakandus“. Šmaikščiai ir įdomiai mokiniai pristatė senovinius daiktus – šukas linams šukuoti, ąsotį, klumpes, šaudyklę. O apie daiktus, kurių mokiniams nepavyko atpažinti, gražia žemaitiška kalba papasakojo muziejininkės.
8-ų klasių mokinių komandos buvo pakviestos dalyvauti protmūšyje apie Žemaitiją, sulaukėme ir svečių iš Telšių ,,Atžalyno“ progimnazijos.
Susirinkusiuosius pasveikino mokyklos direktorė Regina Arbatauskienė, Telšių ,,Atžalyno“ progimnazijos direktorius Vytautas Vaitkus džiaugėsi užsimezgusia tarp mokyklų draugyste, linkėjo gražių akimirkų. Protmūšio klausimai, kapitonų mūšis, kryžiažodžio sprendimas – tokios užduotys laukė aštuntokų. Geriausiai pasirodė svečių komanda ir mūsų mokyklos 8d klasės mokiniai.
Džiugu, kad mokiniai turėjo puikią galimybę smagiai praleisti laiką, daugiau sužinoti apie savo gimtąjį kraštą.