2019 16 spalio

ERASMUS projektas „Europos dizainas-Europia 2020”

Spalio 14-20 dienomis Kalnėnų progimnazijos komanda lankosi Bulgarijoje pagal ERASMUS projektą „Europos dizainas-Europia 2020”. Bulgarijos sostinėje Sofijoje susitinka projekto partneriai iš šešių šalių: Austrijos, Belgijos, Lenkijos, Portugalijos, Slovėnijos ir Lietuvos.
Į Bulgariją išvyko Kalnėnų progimnazijos direktorė Regina Arbatauskienė, koordinatorė mokytoja Olga Pileckienė, mokytoja Vida Daugėnienė, mokinės Aneda Pocevičiūtė ir Austėja Kuprytė. Projekto dalyvės lankė mokyklas, įžymias miesto vietas: Prezindentūrą, Seimą, gražiausias bažnyčias, restauruotus Antikos laikų griuvėsius, susipažino su grafiti technikos darbais, kuriuos atliko garsūs menininkai.

Trečią darbo dieną (spalio 16 d.) projekto dalyviai prisilietė prie japonų, kinų ir korėjiečių kultūrų. Buvo smagu pasimatuoti japonišką kimono, parašyti kinų hieroglifus ir iškirpti laimės, pavasario ornamentus. Susitikimas su architektūros dizainere ir diskusija apie kuriamo Europijos miesto subkultūras, komikso kūrimas užbaigė šią darbo dieną.

Ketvirtą vizito dieną (spalio 17 d.) apsilankėme viename iš seniausių Bulgarijos miestų – Plovdive. Susipažinome su miesto senovine architektūra, aplankėme senamiestį, pasigrožėjome vaizdais nuo Nebet Tepe kalno (vieno iš septynių kalnų esančių Plovdivo apylinkėse). Projekto Europija 2020 dalyvius nustebino praeities kartų išmonė.

Paskutinė darbo diena Sofijos Viljamo Gladstono kalbų mokykloje (spalio 18 d.). Projekto dalyviai, išmaniojoje klasėje dirbami grupėse, kūrė emblemas atspindinčias Europijos 2020 vertybes. Smagu buvo kurti, bendrauti ir bendradarbiauti su kitų šalių partneriais.