2018 27 lapkričio

2018-11-22 Gamtamokslinė viktorina „Atverk akis į gamtą”

2018 metų lapkričio 22 dieną Kalnėnų pagrindinėje mokykloje vyko gamtamokslinė viktorina „Atverk akis į gamtą“ 5-8 klasių mokiniams, skirta globalaus švietimo savaitei paminėti.

Tikslas: skatinti moksleivių domėjimąsi gamtos mokslais, formuoti tyrimo įgūdžius ir ugdyti  moksleivių bendradarbiavimą skirtingo amžiaus grupėse. Viktoriną organizavo ir vedė būrelio „Chemija ir aplinkotyra“ nariai ir mokytoja Snieguolė Vitkevičienė.

2018 m. lapkričio 19–25 d.  visoje Europoje vyksta Šiaurės – Pietų centro prie Europos Tarybos inicijuojama jau 20-oji kasmetinė Globalaus švietimo savaitė „Pasaulis keičiasi. O mes?“,  kviečianti propaguoti darnų gyvenimo stilių ir kalbėti apie 17-ka Jungtinių Tautų patvirtintų darnaus vystymosi tikslų, kuriais siekiama iki 2030 panaikinti skurdą, sumažinti visokeriopą nelygybę bei sustabdyti klimato kaitos procesus.

Viktorinoje dalyvavo 32 mokiniai. Susiskirstę į penkias komandas mokiniai turėjo sukurti savo komandos pavadinimą ir šūkį, atlikti žaliąją gamtos užduotį, išspręsti raudonąjį biologijos laiptažodį, sugalvoti geltonąjį fizikos eksperimentą, atlikti mėlynąjį chemijos praktinį darbą. Iš pateiktų antrinių žaliavų komandos kūrė plakatus, skirtus darnaus vystymosi idėjoms.

Nugalėjo „Mėlynųjų protų“ komanda – Mangirdas Stasys (5c), Faustas Steponavičius (6d),  Auksė Galdikaitė (6b), Arnoldas Ramanauskis (8b), Ugnė Tarasaitytė (8d) ir Vakarė Sakalauskaitė (8d).