2019 27 lapkričio
Renginiai

Lapkričio 27 dieną Kalnėnų progimnazijos aštuntokai rinkosi  į jau tradicija tapusį adventinio vainiko pynimą. Pagrindinėmis žaliavomis kasmet pasirūpina tikybos mokytoja Gražina ir technologijų mokytoja Tatjana.

Adventas – susikaupimo ir dvasinio pasirengimo sutikti šv. Kalėdas metas.  Gražiausioji puošmena – Advento vainikas.   Anot mokyklos kapeliono vikaro Klemenso Jaramino,  Advento vainikas – tai himnas gamtai, kuri atgyja , kai atrodo, kad viskas turėtų numirti; tai himnas šviesai, kuri nugali tamsą;  tai himnas Kristui, tikrajai šviesai, kuri ateina nušviesti tamsiausių mūsų sielos kampelių.  Advento žvakės pabrėžia tamsos ir šviesos kontrastą.  Biblijoje Kristus vadinamas „pasaulio šviesa“, o žmogų apgaubusi nuodėmės tamsa. Per Adventą  mes laukiame Kristaus atėjimo . Su kiekvienos žvakės įžiebimu išsisklaido vis daugiau tamsos, nes jo atėjimo laikas artėja.

Su viltimi laukime švenčių, šiltų akimirkų. Artėjant  joms, stiprinkime praeities gijas, kurios mus vis dar jungia su protėviais.