2019 27 lapkričio
Veiklos

Lapkričio 27 dieną Kalnėnų progimnazijos aštuntokai rinkosi  į jau tradicija tapusį adventinio vainiko pynimą. Pagrindinėmis žaliavomis kasmet pasirūpina tikybos mokytoja Gražina ir technologijų mokytoja Tatjana.

Adventas – susikaupimo ir dvasinio pasirengimo sutikti šv. Kalėdas metas.  Gražiausioji puošmena – Advento vainikas.   Anot mokyklos kapeliono vikaro Klemenso Jaramino,  Advento vainikas – tai himnas gamtai, kuri atgyja , kai atrodo, kad viskas turėtų numirti; tai himnas šviesai, kuri nugali tamsą;  tai himnas Kristui, tikrajai šviesai, kuri ateina nušviesti tamsiausių mūsų sielos kampelių.  Advento žvakės pabrėžia tamsos ir šviesos kontrastą.  Biblijoje Kristus vadinamas „pasaulio šviesa“, o žmogų apgaubusi nuodėmės tamsa. Per Adventą  mes laukiame Kristaus atėjimo . Su kiekvienos žvakės įžiebimu išsisklaido vis daugiau tamsos, nes jo atėjimo laikas artėja.

Su viltimi laukime švenčių, šiltų akimirkų. Artėjant  joms, stiprinkime praeities gijas, kurios mus vis dar jungia su protėviais.

133 lankytojai aplankė iš viso 1 lankytojai aplankė šiandien