GMP programa

EcoSchools_logo1         Tarptautinė gamtosauginių mokyklų programa (GMP) – gerai žinoma ir pripažinta visoje Europoje programa, kurios dalyvių skaičius sparčiai auga. Šią programą Lietuvoje koordinuoja oficialus tarptautinio Aplinkosauginio švietimo fondo atstovas – visuomeninė organizacija Lietuvos Žaliųjų judėjimas. Šioje programoje Mažeikių Kalnėnų pagrindinė mokykla dalyvauja jau 10 metai.

GMP tikslas – kelti moksleivių sąmoningumą aplinkosaugos srityje, atkreipti jaunosios kartos ir vietinės bendruomenės dėmesį į neigiamus ekonominės plėtros padarinius, derinant klasės, mokyklos ir bendruomenės veiksmus. Sukurti aplinkosauginio valdymo sistemą, kuri pagerintų mokyklos ir jos aplinkos būklę. Programa  įtraukia į aplinkosauginę veiklą ne tik moksleivius, mokytojus, mokyklos aptarnaujantį personalą, bet ir šeimas bei vietinę bendruomenę.

Mažeikių Kalnėnų pagrindinės mokyklos GMP kodeksas

Kur gamta švari – ten mes,

Kur Venta skaidri – ten mes.

Tad kodėl gi Tu, Žmogau,

Taip nesaugai,kas gražu?

Jei prišiukšlino – surink,

Jei nukirto – atsodink,

Jei netaupo – tu taupyk.

Gamtai gera padaryk!

Tereikia tik noro,drąsos,

Ir daug ką mes galim pakeisti,

Juk esam vaikai šios gamtos

Ir nykt jai negalime leisti!

Mažeikių Kalnėnų pagr. GMP kodeksas

Kur gamta švari – ten mes,

Kur Venta skaidri – ten mes.

Tad kodėl gi Tu, Žmogau,

Taip nesaugai,kas gražu?

Jei prišiukšlino – surink,

Jei nukirto – atsodink,

Jei netaupo – tu taupyk.

Gamtai gera padaryk!

Tereikia tik noro,drąsos,

Ir daug ką mes galim pakeisti,

Juk esam vaikai šios gamtos

Ir nykt jai negalime leisti!

Gyvūnų globos diena Kalnėnų pagrindinėje mokykloje. 2015 m. Renginio pateiktis>

Gyvūnų globos diena Kalnėnų pagrindinėje mokykloje. 2014 m.

Mažeikių Kalnėnų pagrindinės mokyklos GMP planas 2014-2015 m. m.

Mažeikių Kalnėnų pagrindinės mokyklos GMP planas 2015-2016 m.m.

Mažeikių Kalnėnų pagrindinės mokyklos GMP planas 2016-2017 m.m.

GMPkodas

Mes didžiuojamės jog, per 2013-2014 m.m. surinkome gausų kiekį makulatūros ir elektroninių atliekų. Per šiuos nuotaikingus metus makulatūrą rinkome net 2 kartus!  Ankstyvą rudenį Mažeikių Kalnėnų pagrindinės mokyklos bendruomenė surinko 2198 kg  makulatūros, tačiau pavasario duomenys smarkiai skyrėsi su pastaruoju. Mes, kalnėniškiai, sugebėjome surinkti net 3058,9 kg makulatūros! O metų surinktos makulatūros duomenys pribloškė mus. Mažeikių Kalnėnų pagrindinė mokykla per šiuos spalvingus metus surinko 5256,9 kg makulatūros, bei išsaugojo net 85 medžius!!!

Ši ekologija besirūpinanti mokykla 2013 m. rudenį rinko ir elektronines atliekas, baterijas ir visą kitą kas tik susiję su visiems reikiama elektra. Mūsų Mokyklos mokiniai, mokytojai ir kiti šios nuostabios įstaigos darbuotojai , sunkiai  „tempė“  šaldiklius ir net 5 šaldytuvus! Tačiau šie rezultatai apakino mus. Surinkome net 646kg elektroninių atliekų! O tai – labai sveikintina.

Didelis dėkui mokiniams, jų tėveliams, mokytojams ir visiems prisidėjusiems prie šių nuostabių akcijų. Tikėkimės, kad rezultatai vis didės ir didės.  Rūšiuok!!

Pagarbiai,

GMP komitetas

2014 – 11 – 20 aplinkosauginė olimpiada

Lapkričio 18-20 d. vyko nacionalinė I – oji aplinkosauginė 7 – 9 klasių olimpiada. Joje dalyvavo 26 mūsų mokyklos mokiniai.

7 kl. nugalėtojai mokykloje: Laura Pudžiuvytė 7d (32t.), Rokas Jagminas 7d (27t.), Gilbertas Stankus 7b (25t.).

8 kl. nugalėtojai mokykloje: Nedas Vaitkus 8c (28t.), Airinga Kneitaitė 8b (28t.), Ugnius Jonauskis 8a (27t.), Fausta Ramančiauskaitė 8b ( 24t.), Gvidas Pranauskas 8c (24t.), Kajus Momgaudis 8b (24t.).

Mokytoja Jūratė Fridrikienė

Džiugu, kad mokyklos bendruomenė 2014-2015 m. m.vykdo projektą „Ekologiniai suoliukai moksleiviams“.

2014 m. gruodžio 1 d. mokykloje vyko tradicinė gamtinė viktorina „Atverk akis į gamtą“. Organizavo gamtamokslinė metodinė grupė.

3530 lankytojai aplankė iš viso 2 lankytojai aplankė šiandien