2017-2018 m.m.

2017-12-14 Kalėdinis koncertas

Mokykloje sklandė kalėdinė nuotaika... Aktų salėje vyko tradicinis kalėdinis koncertas, kuriame dalyvavo mokyklos bendruomenės nariai, būsimieji mokyklos mokiniai bei mokyklos mikrorajono gyventojai.

2017-12-05 Advento rytmetis

Metai sutirpo lyg  žvakė. Atėjo gražus, prasmingas, ramybę nešantis metas - adventas... Prasidėjęs adventas atneša dvasinės šilumos į mūsų gyvenimus. Visus džiugina ne tik artėjančios šventės, bet ir pats jų laukimas.

O kad laukimas būtų džiugus, savo mokykloje stengiamės susikurti jaukią ir šiltą aplinką. Turbūt nė vienas neįsivaizduojame advento be pagrindinio jo simbolio – vainiko, o Kalėdų – be kalėdinės eglutės.

Neįprastas penktadienio rytas. Lauke skamba muzika, linksmi šurmuliuoja mokiniai ir mokytojai. Ir štai - trys, du, vienas – Kalėdų eglutė įžiebta.

Kad kiekvienas pajustų artėjančių švenčių dvasią, buvo pasiūlyta puiki idėja – mokyklos bendruomenei nusipinti advento vainiką. Pajutome bendrystę, nuoširdų susitelkimą, dvasinę šilumą.  O antradienį ant pačių bendruomenės narių nupinto advento vainiko tradiciškai uždegėme pirmąją advento žvakelę.

 

Režisierės D. Gedvilienės atliekama giesmė „Ave Maria“, vaikų adventiniai sveikinimai ir nuoširdžios giesmelės suvirpino visų širdis ir pripildė jas šventinio laukimo. Kunigas K. Jaraminas pasveikino su prasidėjusiu adventu, primindamas šio laikotarpio prasmę.  Direktorė R. Arbatauskienė linkėjo šilumos, ramybės, vilties bei prasmingo švenčių laukimo.

2017-11-29 „Mano vaiko laisvalaikis“

Lapkričio 29 d. pradinių klasių mokytojų metodinė grupė pakvietė tėvelius diskusijai - praktiniam užsiėmimui „Mano vaiko laisvalaikis“. Mokytoja Zita Savickienė supažindino su laisvalaikio leidimo formomis, pristatė anketos rezultatus. Tėveliai aktyviai įsijungė į diskusiją ir pasidalijo savo mintimis, kaip laisvalaikį leidžia jų vaikai.   Daug puikių emocijų sukėlė mokytojos Nidos Gudavičienės  surengtas  praktinis  keramikos užsiėmimas tėveliams. Tai dar vienas laisvalaikio leidimo būdas. 

2017-11-30 „Tautinis kostiumas - 2017. Etnojungtys“

2017 m. lapkričio 30 d. grupelė 7-8 klasių mokinių ir meninio ugdymo metodinės grupės mokytojai Daina Petrikienė, Aušra Gricienė, Tatjana Damulienė ir Raminta Lupeikienė  dalyvavo tarptautinėje metodinėje - praktinėje konferencijoje „Tautinis kostiumas - 2017. Etnojungtys“ Lietuvos valstybės atkūrimo  100- mečiui paminėti.

Konferencijos metu kartu su švietimo skyriaus specialistais, rajono mokyklų atstovais bei svečiais iš Latvijos  turėjome galimybę išklausyti Dr. E. Lazauskaitės, LNM etninės kultūros skyriaus vedėjos („Tautinis kostiumas – tautos materialios ir dvasinės kultūros išraiška“) bei Mažeikių muziejaus direktoriaus pavaduotojos, vyr. fondų saugotojos Raimondos Ramanauskienės („Mažeikių krašto tautinis kostiumas Mažeikių muziejaus fonduose“) pranešimų. Renginio metu vyko rajono mokyklų mokinių dailės ir technologijų darbų paroda, kurią savo pranešimais ir kūrybinėmis interpretacijomis papildė Mažeikių rajono ir Latvijos  mokyklų mokiniai ir mokytojai.

 

 Dėkojame Emilijai Bubliauskaitei, 8a klasės mokinei, perskaičiusiai pranešimą: „Tautinio kostiumo regioniniai ypatumai ir aksesuarai“ (mokytojos R. Lupeikienė ir A. Gricienė) bei 7-8 klasių mokiniams, pristačiusiems muzikinę - choreografinę kompoziciją  „Tu girele Lietuvos“ ( mokytojos D. Petrikienė ir V. Slivskienė). Parodoje išeksponuoti mūsų mokyklos 8-os klasės mokinių piešiniai (mokytoja R. Lupeikienė), išsiuvinėtų delmonų pavyzdžiai (mokytoja T. Damulienė) bei 10 klasės mokinių sukurti galvos apdangalai (mokytoja A. Gricienė).

2017-11-27 viktorina „Lytiškumo ugdymas paauglystės amžiaus laikotarpiu"

Lapkričio 27 dieną 6-10 klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje „Lytiškumo ugdymas paauglystės amžiaus laikotarpiu“ . Viktoriną vedė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Inga Balčiūnaitė ir VGK narai. Mokiniai pasiskirstę į komandas atsakinėjo į klausimus ir sprendė kryžiažodį lytinio brendimo tema. Už aktyvų dalyvavimą viktorinoje visoms komandoms įteikti padėkos raštai. 

2017-11-22 Advento vainiko pynimas

Lapkričio 30-ąją prasidės Adventas – keturios savaitės ramybės ir susikaupimo, belaukiant Šv. Kalėdų. Kalnėnų pagrindinės mokyklos bendruomenė siekdama praskaidrinti šį laukimą nusprendė papuošti mokyklą savo rankomis sukurtu adventiniu vainiku. Apie vainiko pynimą pasakojo ir technologijas demonstravo „Skintos“ vadovė, floristė  Birutė Lekavičiūtė. Kalėdinio laukimo nuotaiką dovanojo mokytojas, kunigas Klemensas Jaraminas. Visus bendrystei kvietė mokyklos direktorė Regina Arbatauskienė, linkėdama šilumos, laimės, džiaugsmo ir prasmingų švenčių.

 

2017-11-20 Etnokultūrinė diena

2017-11-20 Mažeikių Kalnėnų pagrindinėje mokykloje meninio ugdymo metodinė grupė organizavo etnokultūrinę dieną, skirtą tautinio kostiumo metams. Dalis mokytojų ir mokinių buvo apsirengę tautiniais rūbais arba pasipuošę tautiniais atributais: trispalviais kaspinais ar peteliškėmis, gintariniais karoliais, mergaitės susipynė kasas pagal 20 a. pradžios madą. Norintieji galėjo nusifotografuoti prie žemaitiškų senųjų drabužių stendo, įrengto I aukšto fojė.

   Per pamokas mokiniai nagrinėjo penkių Lietuvos regionų tautinius kostiumus, jiems būdingą  ornamentiką ir spalvas, sprendė galvosūkius. Buvo mokomasi tautos dainų, šokių ir žaidimų. Penktokai piešė rūbelius pagal pavyzdį, galėjo jais aprengti lėlytes, vyresnieji kūrė tautinių juostų ornamentus. Visi mokinių darbai vėliau buvo eksponuojami fojė. Ką sužinojo etnokultūrinės dienos metu, mokiniai parodė interaktyvioje viktorinoje  „Lietuvių tautinis kostiumas“.

 

   Tautinio kostiumo metai Mažeikių Kalnėnų pagrindinėje mokykloje paminėti įspūdingai.

2017-11-16 Tolerancijos diena

2017 m. lapkričio 16 d. mokykloje paminėta tarptautinė Tolerancijos diena. Mokiniai su savo klasių vadovais kūrė įvairius plakatus, kuriais puošė klasių duris. Tą dieną vyko mokytojų pokalbiai su vaikais tolerancijos tema. Pertraukų metu buvo piešiamas Tolerancijos piešinys. Aktyvūs buvo mokinių atstovybės nariai, kurie bendravo su pradinukais. Šias veiklas koordinavo mokyklos Vaiko gerovės komisijos nariai. Dėkojame visiems dalyvavusiems.

2017-11-13 Protų mūšis

Protų mūšis „Priklausomybė – tai rimta, svarbu žinoti“.

 

2017 m. lapkričio 13 d. 8a, 8b, 8c, 8d  klasių komandos kartu su Vaiko gerovės komisijos nariais dalyvavo protų mūšyje „Priklausomybė – tai rimta, svarbu žinoti“. Renginio tikslas - paminėti tarptautinę nerūkymo dieną ir priminti, kokią žalą rūkančiųjų ir nerūkančiųjų sveikatai kelia rūkymas. Protų mūšio metu komandos atsakinėjo į pateiktus klausimus. Geriausiai savo žinias parodė 8 c klasės komanda. 

2017-11-14 „Biblijos nuotykis“

Mūsų mokyklos 4a ir 4d klasės mokiniai dalyvauja tikybos projekte „Biblijos nuotykis“. Projekto trukmė 12 valandų (3 susitikimai po 4 val.). Tai Senojo Testamento pristatymas mokiniams chronologine tvarka. Naudojant įvairias metodines priemones mokiniams įtaigiai atskleidžiamos Senajame Testamente slypinčios istorijos, įdomūs veikėjai, pamokymai apie Kūrėją. Pirmasis susitikimas vyko 2017 m. lapkričio 14 d.  Vaikai aktyviai dalyvavo veikloje: vaidino, giedojo, atsakinėjo į klausimus, stengėsi įsiminti judesius, susipažino su geografinėmis vietovėmis, istorija. Projektui vadovavo Telšių katechetinio centro metodininkė Margarita Petrauskaitė, tikybos mokytoja metodininkė Elytė Žirgulienė, vienuolė sesė Brigita-Edita Gramauskaitė. Su nekantrumu lauksime kito susitikimo!

2017-11-08 „Atverk akis į gamtą“

Gamtamokslinė viktorina „Atverk akis į gamtą“

 

Lapkričio 8 dieną gamtos mokslų mokytojos Jūratė, Snieguolė ir Vilma kartu su jaunaisiais gamtininkais sukvietė 5-8 klasių mokinius į tradicinę gamtos mokslų viktoriną „Atverk akis į gamtą“, skirtą Piliakalnių metams paminėti. Mokiniai, pasiskirstę į penkias komandas, atliko įvairias užduotis. Komandos turėjo sugalvoti prisistatymus, pasitardami nuspręsti, kiek laiko gamtoje irsta įvairios atliekos,  atlikti cheminį eksperimentą, išspręsti fizikos kryžiažodį, atsakyti į biologinę užduotį, susipažinti su piliakalnių istorija, atpažinti Mažeikių rajono piliakalnius iš nuotraukų.

2017-10-31 Turistinis pėsčiųjų žygis

Spalio 28-31 d.  grupė 5-8 klasių mokinių su gamtos mokslų mokytojomis Jūrate Fridrikiene ir Snieguole Vitkevičiene dalyvavo rudens turistiniame pėsčiųjų žygyje Žagarės regioniniame parke, kurį organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Dalyvavo žygeiviai iš Mažeikių, Rokiškio, Vilniaus, Kaišiadorių. Aplankėme Žagarės regioninio parko kultūros ir gamtos objektus, dalyvavome dienos žygyje Mūšos tyrelio pažintiniame take, apžiūrėjome įspūdingus kraštovaizdžius, atsiveriančius nuo Žvelgaičių piliakalnio, keliavome Žagarės ozo pažintiniu taku.

Vaikščiodami po Žagarę radome 100 įdomių, svarbių, didelę įtaką Žagarės miesto raidoje atlikusių žymių žmonių namų, kuriems buvo pagamintos informacinės lentelės, miesto simboliu tapusias vyšnias. Juodeikių kaime  nustebino išlikęs Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto paminklas. Aplankėme už kelių kilometrų stūksantį Brolių akmenį ir kiek toliau esantį Veršių ąžuolą. Žagarės dvare turėjome įsimintinus paskaitų, žaidimų ir kino vakarus. Žygis buvo skirtas Piliakalnių metams.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

2017-10-27 Telšių „Atžalyno“ progimnazijoje

Telšių „Atžalyno“ progimnazija, su kuria mūsų mokykla yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį, šiais metais skaičiuoja 80-tus gyvavimo metus. 2017 metų spalio 27 dieną  progimnazijoje vyko šventinis renginys, skirtas šiai sukakčiai pažymėti. Mokyklos direktorė Regina Arbatauskienė ir direktorės pavaduotoja ugdymui Violeta Langienė dalyvavo jubiliejinėje šventėje ir mūsų mokyklos bendruomenės vardu pasveikino  socialinį partnerį – Telšių „Atžalyno“ progimnaziją.

2017-10-26 „Sveikuolių sveikuoliai 2017“

Konkursas „Sveikuolių sveikuoliai 2017“

 

           2017 m. spalio 26 dieną  Senamiesčio pagrindinėje mokykloje vyko Mažeikių rajono savivaldybės Visuomenės  sveikatos biuro renginys „Sveikuolių sveikuoliai  2017“. Mūsų mokyklos komandą sudarė 6d klasės mokinės:  Austėja Kuprytė, Vytautė Kaminskaitė,  Justė Ulbaitė,  Andželina Jasinskaja ir Smiltė Petrulevičiūtė. Šeštokėms puikiai  sekėsi konkurse,  užėmė II vietą. Sveikiname šauniąją 6d klasės mergaičių komandą. Konkursui ruošė sveikatos priežiūros specialistė Inga Balčiūnaitė ir 6d klasės vadovė Vilma Liupšienė.

2017-10-23 Molekulės diena

Spalio 23-ąją nuo 6:02 ryto iki 6:02 vakaro (18:02) chemikai švenčia Molekulės, arba Molio, dieną. Ši data pasirinkta dėl Avogadro skaičiaus, kuris yra lygus 6,022 × 1023. Ta proga Gabijos gimnazija pakvietė miesto pagrindinių mokyklų aštuntokų komandas švęsti MOLEKULĖS DIENĄ.  Mūsų mokyklos mokiniai Emilija Bubliauskaitė, Arnas Nagys, Austėja Sungailaitė, Gvidas Balčiūnas ir Pijus Mažulis paruošė pasirinktos molekulės prisistatymą, dalyvavo molekulių orientacinėje  trasoje, atliko įvairias gamtamokslines užduotis.  

2017-10-05 Ačiū, Mokytojau

Gerbiami Mokytojai, AČIŪ už žinias ir kantrybę...

2017-10-09 Gyvūnų globos diena

Spalio 9 dieną Mažeikių Kalnėnų pagrindinėje mokykloje vyko konferencija " Mano augintinis-mano draugas". Šis renginys skirtas gyvūnų  globos dienai. Šiais metais renginyje dalyvavo šuniukai ir jų šeimininkai. Sulaukėme 15 labai gražių šuniukų. Mieliausiu šuniuku renginyje buvo išrinkta 7c klasės mokinio Gvido Briliaus kalytė Aira. Šeimininkai juos pristatė. Renginį vedė 7c klasės mokinės Granta Lemežytė ir Vaiva Pociūtė. Gyvūnų laisves ir paveikslą "Mylėk ne tik savo augintini, bet ir aplinką" pristatė jaunieji gamtininkai. Pagal surinktus duomenis mūsų mokykloje šuniukus augina 48 procentai moksleivių.
Ačiū visiems už dalyvavimą.

2017-09-30 3-4 klasių pažintinė kelionė į Neringą

Dvidešimt  šeši geriausiai besimokantys  mokyklos  3-4 klasių mokiniai  rugsėjo 30 d. vyko į  pažintinę kelionę į Neringos miestą. Nuo Parnidžio kopos mokiniai  grožėjosi Nidos kraštovaizdžiu, aplankė Juodkrantėje esantį Raganų kalną.
Už smagią  pažintinę kelionę dėkingi mokyklos direktorei Reginai Arbatauskienei. 

2017-09-28 Solidarumo bėgimas

2017 m. rugsėjo 28 d. mokyklos bendruomenė dalyvavo VO „Gelbėkim vaikus“ inicijuotame ir LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės  remiamame 4-ajame Solidarumo bėgime. Akcijos tikslas - ugdyti vaikų socialinę atsakomybę, sąmoningumą bei solidarumą. Bėgimo metu surinktos lėšos bus panaudotos pozityvios tėvystės sklaidai Lietuvoje bei medicinos punkto Chikabuke (Zambija) bendruomenės pradinėje mokykloje įrengimui.

2017-09-22 Olimpinė diena

2017 m. rugsėjo 22 d. mūsų mokykloje vyko Olimpinė diena. 1- 4 klasių mokiniai aktyviai dalyvavo sporto rungtyse, pasakojo apie Olimpiadą, sporto šakas, sportininkus, piešė piešinius.

2017-09-18 -- 2017-09-22 Judrioji savaitė

     Kasmet rugsėjo 16 – 22 dienomis visose Europos Sąjungos šalyse yra organizuojama Europos judrioji savaitė, kurios tikslas – raginti žmones daugiau judėti, sveikiau gyventi ir saugoti gamtą. Šią iniciatyvą  palaikė ir Kalnėnų pagrindinės mokyklos mokiniai.

    Pradinių klasių mokiniai su savo mokytojomis dalyvavo greitajame ėjime,bėgime bei aktyvaus judėjimo užsiėmime.  5-10 klasių mokiniai galėjo išbandyti jėgas važiuodami riedlentėmis, riedučiais, dalyvauti greitajame bei sparčiajame ėjime  ir bėgime. Klasių auklėtojos  per klasės valandėles kalbėjo apie judėjimo naudą sveikatai, nes į mokyklą ateina vis daugiau mokinių, turinčių sveikatos problemų.

   Rugsėjo 22 dieną mokykloje vyks Olimpinė diena, kurios metu bus kalbama apie Olimpinių žaidimų istoriją,vasaros ir žiemos olimpines žaidynes, Lietuvos olimpiečius.

   Tikimasi, mokiniai, mokinių tėvai atkreips dėmesį į sveikos gyvensenos ir sveikatos stiprinimo svarbą, mokiniai  aktyviau  leis laisvalaikį, išmoks atsipalaiduoti po protinio darbo.

2017-09-17 Tarptautinis pasienio festivalis ,,Ežerė - vieta, kur susitinkame“

2017-09-17 mūsų mokyklos ansamblis ir šokių kolektyvas ,,Fantazija“ su mokytojomis Gena Gaižauskiene, Loreta Gedviliene bei Vilma Slivskiene  dalyvavo Tarptautiniame pasienio festivalyje ,,Ežerė- vieta, kur susitinkame“. Mokiniai atliko Raimondo Paulo dainą ,,Ruduo“ latvių, lietuvių ir rusų kalbomis, o mažieji šokėjai smagiai sutrypė lietuvių liaudies šokį ,,Kalvelis“. Mokinius labai nudžiugino šventės organizatorių vaišės bei saldžios dovanos, tad šventės neaptemdė net rudeniškas oras. Esame labai dėkingi mokyklos direktorei už galimybę dalyvauti Tarptautiniame pasienio festivalyje.

2017-09-01 Rugsėjo 1-oji

Rugsėjo 1-ąją Kalnėnų pagrindinėje mokykloje pasitiko 828 mokiniai, 71 pedagogas bei gausus būrys tėvelių.
 Susirinkusiuosius pasveikino mokyklos direktorė Regina Arbatauskienė,  kuri pasidžiaugė mokinių  rezultatais respublikoje.
   Mažeikių miesto meras Antanas Tenys  ir kiti garbingi svečiai linkėjo stiprybės, ištvermės ir naujų iššūkių.
   Kitais metais Lietuva minės Nepriklausomybės 100-metį, tad mokykla, ruošdamasi šiai sukakčiai, įvedė naują tradiciją - apdovanojo mokinį, įrašytą 100-uoju numeriu mokyklos mokinių registre.
Po šventės mokiniai su klasių auklėtojomis ir tėveliais sugužėjo į klases pirmajai klasės valandėlei.
Gerų mokslo metų!


1092 lankytojai aplankė iš viso 2 lankytojai aplankė šiandien