2017-2018 m.m.

2018-03-03 Kaziuko mugė

Kovo 3 dieną mūsų mokyklos koridorius užliejo šurmuliuojanti Kaziuko mugė. Ant stalų daugiausiai išdėlioti įvairūs gardėsiai, bet galima buvo nusipirkt ir medinių šaukštų, peilių, mentelių ir net medinių lėktuvėlių, kuriuos pagamino ugdytinių tėveliai ir seneliai. Vaikai patys pardavinėjo, pirko, derėjosi vieni su kitais. Na, o kas liko neparduota, buvo mainomasi, vaišinami draugai. Mugė pritraukė ne tik pradinukus, bet ir vyresniųjų klasių mokinius, mokyklos darbuotojus.

2018-03-06 Pamoka 2c klasėje

Kovo 6 dieną 2 c klasės mokiniai ir mokytoja Dalia Tamošauskienė buvo pakviesti į Mažeikių savivaldybės viešosios bibliotekos Naftininkų filialo biblioteką, kur vyko vaikų poezijos skaitymo valanda „Lietuva, tėvynė, gimtinė“, skirta Lietuvos Nepriklausomybės dienai paminėti. Bibliotekininkės  Lina Nabažienė ir Sonata Stropulienė, mokiniai ir mokytoja skaitė žinomų poetų gražiausius posmus apie Lietuvos grožį, didybę. Pabaigoje buvo pristatyta knygų paroda apie Lietuvą.

2018-02-28 „Protų mūšis 2018“

Vasario 28 d. savo akademines žinias, kūrybiškumą, gebėjimą dirbti komandoje demonstravo ketvirtokai   „Protų mūšyje 2018“, skirtame Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Mokiniai kovojo dėl mokslo simbolio – Pelėdos statulėlės. Atlikus visas užduotis paaiškėjo, kad geriausiai sekėsi 4c klasės komandai. Jų mokytoja Nida Gudavičienė. Visos komandos, dalyvavusios „Protų mūšyje“ apdovanotos padėkomis ir saldžiomis dovanėlėmis.

 Konkursą organizavo mokytojos Birutė Savickienė, Dalia Tamošauskienė, Zita Savickienė.

2018-02-16 „Bėgame už laisvę“

Vasario 16-ąją – Lietuvos Nepriklausomybės šimtmečio dieną, šventiniame laisvės bėgime Mažeikiuose „Bėgame už laisvę” dalyvavo ir Kalnėnų pagrindinės mokyklos bendruomenė. 

2018-02-16 Vasario 16-oji

 Vasario 15 dieną visa Mažeikių Kalnėnų mokyklos bendruomenė  šventė  Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 100-ąsias metines. Mokyklos kieme susirinko administracijos atstovai, mokytojai ir  mokiniai, pasipuošę tautine atributika.
    Į susirinkusiuosius su sveikinimo žodžiais  kreipėsi mokyklos direktorė Regina Arbatauskienė ir mokyklos kapelionas kun. Klemensas Jaraminas linkėdami,  kad vienas kitam perduotume išdidžios nepriklausomybės jausmą, jausmą tautos, kuri turi ir puoselėja tvirtas vertybes ir žino savo stipriąsias puses. Jausmingai ir jautriai skambėjo mokinių deklamuojamos eilės, skirtos Lietuvai.

    Renginio pabaigoje mokiniai  sustojo ratu aplink visą mokyklą laikydami rankose vėliavos spalvomis išmargintus popierinius  tautinius ornamentus.

2018-01-31 Tirkšlių darželyje „Giliukas“

Būrelio „Chemija ir aplinkotyra“ viešnagė darželyje „Giliukas“

Sausio 31 d. Kalnėnų pagrindinės mokyklos būrelio „Chemija ir aplinkotyra“ mokiniai ir jų mokytoja Snieguolė Vitkevičienė  svečiavosi Tirkšlių darželyje „Giliukas“. Vykdė bendra pažintinę – praktinę tyrinėjimų ir eksperimentų veiklą. Jos metu auklėtojos ir 6 grupės vaikai pristatė įdomiausius atliktus bandymus. Mes, jaunieji chemikai, kartu su priešmokyklinukais atlikome bandymą. Išsikėlėme su vaikais klausimą – kiek vandens lašelių galėtų tilpti ant 50 euro centų monetos. Kaip pridera tyrimui, iškėlėme hipotezes, tada pipetėmis lašinome ant monetos vandens lašiukus. Bandymą atlikome kelis kartus, nes gautas rezultatas turi būti patikrintas. Po to viską aptarėme. Vaikai sužinojo, kas yra „hipotezė“,  kodėl tam tikri daiktai neskęsta vandenyje ir pan.

2018-01-30 Viktorija „Įdomioji gramatika“

Sausio 30 d. mokykloje vyko viktorina 7 klasių mokiniams  „Įdomioji gramatika“, kurią organizavo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Lina Beržinskienė. Šis renginys skirtas  Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui. Jo metu mokiniai pasitikrino, ar moka parinkti ir kalbėdami taisyklingai vartoti žodžio giminę, linksnį, ar geba pažinti sangrąžines ir nesangrąžines formas, ar neklysta vartodami skaitvardžių, įvardžių, veiksmažodžių, daiktavardžių formas, ar nedaro kalbos kultūros klaidų vartodami linksnius, prielinksnius ir polinksnius. Geriausiai savo žinias parodė 7d klasė. Už dalyvavimą viktorinoje mokyklos direktorė R. Arbatauskienė kiekvienos klasės komandą apdovanojo padėkos raštais.

2018-01-29 Popietė „Lietuvos 100-mečio labirintais“

Sausio 29 d. mokykloje vyko popietė SUP 5 kl. mokiniams „Lietuvos 100-mečio labirintais“, kurią organizavo Vaiko gerovės komisijos nariai. Šis renginys skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui. Jo metu mokiniai turėjo galimybę pasitikrinti savo žinias apie Lietuvą, atlikti eksperimentą, apibūdinti jausmus, jėgas išbandyti sportinėse rungtyse .Už dalyvavimą šioje popietėje mokyklos direktorė R. Arbatauskienė kiekvieną mokinį apdovanojo padėkos raštu.

2018-01-12 Laisvės gynėjų diena

Mūsų mokykloje buvo minima „Laisvės gynėjų diena“.

2018-01-10 Dainų dainelė

Mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ atrankoje.
​Solistę Gabrielę Misiūnaitę (5b kl.) konkursui paruošė muzikos mokytoja Gena Gaižauskienė.
Ansamblį (Rūta Baltutytė (8b kl.), Justina Liutkutė (7d kl.), Kamilė Opryškaitė (7c kl.), Žilvinas Babrauskas (7b kl.) ir Arnoldas Ramanauskis (7b kl.)) konkursui paruošė muzikos mokytoja Daina Petrikienė.
​Mokytojų ruoštais mokiniais ir mokinių pasirodymais džiaugėsi mokyklos direktorė Regina Arbatauskienė.

Darbų paroda „Kalėdinis papuošimas“

Gruodžio 11-22 d. mokykloje vyko pradinių klasių tėvelių ir mokinių darbelių paroda „Kalėdinis papuošimas“.

2017-12-18 akcija „Sušildykime sielas“

Gruodžio 18 d. mokykloje vyko kalėdinė akcija „Sušildykime sielas“. Ją organizavo Vaiko gerovės komisija. Akcijos metu bendruomenės nariai galėjo įsigyti įvairių daiktų: knygų, stalo žaidimų, bižuterijos, Kalėdinių suvenyrų. Už akcijos metu surinktas lėšas sunkiau gyvenančių šeimų vaikams bus įteikti dovanų čekiai kanceliarinėms prekėms įsigyti.

2017-12-18 Gyvūnų globa

Gruodžio mėn. jaunieji gamtininkai tradiciškai skelbė kalėdinę akciją, skirtą  beglobiams gyvūnams. Rinkome maistą, žaislus, pledus, kraiką ir pinigėlius. Gruodžio 18 d. šios  aukos buvo pristatytos į Mažeikių gyvūnų prieglaudą (Vytauto g. 10). Dėkojame už JŪSŲ gerumą!

2017-12-14 Kalėdinis koncertas

Mokykloje sklandė kalėdinė nuotaika... Aktų salėje vyko tradicinis kalėdinis koncertas, kuriame dalyvavo mokyklos bendruomenės nariai, būsimieji mokyklos mokiniai bei mokyklos mikrorajono gyventojai.

2017-12-12 Darbo taryba

2017 m. gruodžio 12 dieną mokykloje vyko darbo tarybos rinkimai. Darbo taryba buvo renkama remiantis visuotine ir lygia rinkimų teise, slaptu balsavimu tiesioginiuose rinkimuose, kuriuose dalyvavo 89 procentai balso teisę turinčių mokyklos darbuotojų. Į darbo tarybą išrinkti 3 darbuotojai: Rima Daugnorienė, Diana Baranovienė, Danutė Prokopčukienė. 

2017-12-05 Advento rytmetis

Metai sutirpo lyg  žvakė. Atėjo gražus, prasmingas, ramybę nešantis metas - adventas... Prasidėjęs adventas atneša dvasinės šilumos į mūsų gyvenimus. Visus džiugina ne tik artėjančios šventės, bet ir pats jų laukimas.

O kad laukimas būtų džiugus, savo mokykloje stengiamės susikurti jaukią ir šiltą aplinką. Turbūt nė vienas neįsivaizduojame advento be pagrindinio jo simbolio – vainiko, o Kalėdų – be kalėdinės eglutės.

Neįprastas penktadienio rytas. Lauke skamba muzika, linksmi šurmuliuoja mokiniai ir mokytojai. Ir štai - trys, du, vienas – Kalėdų eglutė įžiebta.

Kad kiekvienas pajustų artėjančių švenčių dvasią, buvo pasiūlyta puiki idėja – mokyklos bendruomenei nusipinti advento vainiką. Pajutome bendrystę, nuoširdų susitelkimą, dvasinę šilumą.  O antradienį ant pačių bendruomenės narių nupinto advento vainiko tradiciškai uždegėme pirmąją advento žvakelę.

 

Režisierės D. Gedvilienės atliekama giesmė „Ave Maria“, vaikų adventiniai sveikinimai ir nuoširdžios giesmelės suvirpino visų širdis ir pripildė jas šventinio laukimo. Kunigas K. Jaraminas pasveikino su prasidėjusiu adventu, primindamas šio laikotarpio prasmę.  Direktorė R. Arbatauskienė linkėjo šilumos, ramybės, vilties bei prasmingo švenčių laukimo.

2017-11-30 „Tautinis kostiumas - 2017. Etnojungtys“

2017 m. lapkričio 30 d. grupelė 7-8 klasių mokinių ir meninio ugdymo metodinės grupės mokytojai Daina Petrikienė, Aušra Gricienė, Tatjana Damulienė ir Raminta Lupeikienė  dalyvavo tarptautinėje metodinėje - praktinėje konferencijoje „Tautinis kostiumas - 2017. Etnojungtys“ Lietuvos valstybės atkūrimo  100- mečiui paminėti.

Konferencijos metu kartu su švietimo skyriaus specialistais, rajono mokyklų atstovais bei svečiais iš Latvijos  turėjome galimybę išklausyti Dr. E. Lazauskaitės, LNM etninės kultūros skyriaus vedėjos („Tautinis kostiumas – tautos materialios ir dvasinės kultūros išraiška“) bei Mažeikių muziejaus direktoriaus pavaduotojos, vyr. fondų saugotojos Raimondos Ramanauskienės („Mažeikių krašto tautinis kostiumas Mažeikių muziejaus fonduose“) pranešimų. Renginio metu vyko rajono mokyklų mokinių dailės ir technologijų darbų paroda, kurią savo pranešimais ir kūrybinėmis interpretacijomis papildė Mažeikių rajono ir Latvijos  mokyklų mokiniai ir mokytojai.

 

 Dėkojame Emilijai Bubliauskaitei, 8a klasės mokinei, perskaičiusiai pranešimą: „Tautinio kostiumo regioniniai ypatumai ir aksesuarai“ (mokytojos R. Lupeikienė ir A. Gricienė) bei 7-8 klasių mokiniams, pristačiusiems muzikinę - choreografinę kompoziciją  „Tu girele Lietuvos“ ( mokytojos D. Petrikienė ir V. Slivskienė). Parodoje išeksponuoti mūsų mokyklos 8-os klasės mokinių piešiniai (mokytoja R. Lupeikienė), išsiuvinėtų delmonų pavyzdžiai (mokytoja T. Damulienė) bei 10 klasės mokinių sukurti galvos apdangalai (mokytoja A. Gricienė).

2017-11-29 „Mano vaiko laisvalaikis“

Lapkričio 29 d. pradinių klasių mokytojų metodinė grupė pakvietė tėvelius diskusijai - praktiniam užsiėmimui „Mano vaiko laisvalaikis“. Mokytoja Zita Savickienė supažindino su laisvalaikio leidimo formomis, pristatė anketos rezultatus. Tėveliai aktyviai įsijungė į diskusiją ir pasidalijo savo mintimis, kaip laisvalaikį leidžia jų vaikai.   Daug puikių emocijų sukėlė mokytojos Nidos Gudavičienės  surengtas  praktinis  keramikos užsiėmimas tėveliams. Tai dar vienas laisvalaikio leidimo būdas. 

2017-11-27 viktorina „Lytiškumo ugdymas paauglystės amžiaus laikotarpiu"

Lapkričio 27 dieną 6-10 klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje „Lytiškumo ugdymas paauglystės amžiaus laikotarpiu“ . Viktoriną vedė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Inga Balčiūnaitė ir VGK narai. Mokiniai pasiskirstę į komandas atsakinėjo į klausimus ir sprendė kryžiažodį lytinio brendimo tema. Už aktyvų dalyvavimą viktorinoje visoms komandoms įteikti padėkos raštai. 

2017-11-22 Advento vainiko pynimas

Lapkričio 30-ąją prasidės Adventas – keturios savaitės ramybės ir susikaupimo, belaukiant Šv. Kalėdų. Kalnėnų pagrindinės mokyklos bendruomenė siekdama praskaidrinti šį laukimą nusprendė papuošti mokyklą savo rankomis sukurtu adventiniu vainiku. Apie vainiko pynimą pasakojo ir technologijas demonstravo „Skintos“ vadovė, floristė  Birutė Lekavičiūtė. Kalėdinio laukimo nuotaiką dovanojo mokytojas, kunigas Klemensas Jaraminas. Visus bendrystei kvietė mokyklos direktorė Regina Arbatauskienė, linkėdama šilumos, laimės, džiaugsmo ir prasmingų švenčių.

 

2017-11-20 Etnokultūrinė diena

2017-11-20 Mažeikių Kalnėnų pagrindinėje mokykloje meninio ugdymo metodinė grupė organizavo etnokultūrinę dieną, skirtą tautinio kostiumo metams. Dalis mokytojų ir mokinių buvo apsirengę tautiniais rūbais arba pasipuošę tautiniais atributais: trispalviais kaspinais ar peteliškėmis, gintariniais karoliais, mergaitės susipynė kasas pagal 20 a. pradžios madą. Norintieji galėjo nusifotografuoti prie žemaitiškų senųjų drabužių stendo, įrengto I aukšto fojė.

   Per pamokas mokiniai nagrinėjo penkių Lietuvos regionų tautinius kostiumus, jiems būdingą  ornamentiką ir spalvas, sprendė galvosūkius. Buvo mokomasi tautos dainų, šokių ir žaidimų. Penktokai piešė rūbelius pagal pavyzdį, galėjo jais aprengti lėlytes, vyresnieji kūrė tautinių juostų ornamentus. Visi mokinių darbai vėliau buvo eksponuojami fojė. Ką sužinojo etnokultūrinės dienos metu, mokiniai parodė interaktyvioje viktorinoje  „Lietuvių tautinis kostiumas“.

 

   Tautinio kostiumo metai Mažeikių Kalnėnų pagrindinėje mokykloje paminėti įspūdingai.

2017-11-16 Tolerancijos diena

2017 m. lapkričio 16 d. mokykloje paminėta tarptautinė Tolerancijos diena. Mokiniai su savo klasių vadovais kūrė įvairius plakatus, kuriais puošė klasių duris. Tą dieną vyko mokytojų pokalbiai su vaikais tolerancijos tema. Pertraukų metu buvo piešiamas Tolerancijos piešinys. Aktyvūs buvo mokinių atstovybės nariai, kurie bendravo su pradinukais. Šias veiklas koordinavo mokyklos Vaiko gerovės komisijos nariai. Dėkojame visiems dalyvavusiems.

2017-11-14 „Biblijos nuotykis“

Mūsų mokyklos 4a ir 4d klasės mokiniai dalyvauja tikybos projekte „Biblijos nuotykis“. Projekto trukmė 12 valandų (3 susitikimai po 4 val.). Tai Senojo Testamento pristatymas mokiniams chronologine tvarka. Naudojant įvairias metodines priemones mokiniams įtaigiai atskleidžiamos Senajame Testamente slypinčios istorijos, įdomūs veikėjai, pamokymai apie Kūrėją. Pirmasis susitikimas vyko 2017 m. lapkričio 14 d.  Vaikai aktyviai dalyvavo veikloje: vaidino, giedojo, atsakinėjo į klausimus, stengėsi įsiminti judesius, susipažino su geografinėmis vietovėmis, istorija. Projektui vadovavo Telšių katechetinio centro metodininkė Margarita Petrauskaitė, tikybos mokytoja metodininkė Elytė Žirgulienė, vienuolė sesė Brigita-Edita Gramauskaitė. Su nekantrumu lauksime kito susitikimo!

2017-11-13 Protų mūšis

Protų mūšis „Priklausomybė – tai rimta, svarbu žinoti“.

 

2017 m. lapkričio 13 d. 8a, 8b, 8c, 8d  klasių komandos kartu su Vaiko gerovės komisijos nariais dalyvavo protų mūšyje „Priklausomybė – tai rimta, svarbu žinoti“. Renginio tikslas - paminėti tarptautinę nerūkymo dieną ir priminti, kokią žalą rūkančiųjų ir nerūkančiųjų sveikatai kelia rūkymas. Protų mūšio metu komandos atsakinėjo į pateiktus klausimus. Geriausiai savo žinias parodė 8 c klasės komanda. 

2017-11-08 „Atverk akis į gamtą“

Gamtamokslinė viktorina „Atverk akis į gamtą“

 

Lapkričio 8 dieną gamtos mokslų mokytojos Jūratė, Snieguolė ir Vilma kartu su jaunaisiais gamtininkais sukvietė 5-8 klasių mokinius į tradicinę gamtos mokslų viktoriną „Atverk akis į gamtą“, skirtą Piliakalnių metams paminėti. Mokiniai, pasiskirstę į penkias komandas, atliko įvairias užduotis. Komandos turėjo sugalvoti prisistatymus, pasitardami nuspręsti, kiek laiko gamtoje irsta įvairios atliekos,  atlikti cheminį eksperimentą, išspręsti fizikos kryžiažodį, atsakyti į biologinę užduotį, susipažinti su piliakalnių istorija, atpažinti Mažeikių rajono piliakalnius iš nuotraukų.

2017-10-31 Turistinis pėsčiųjų žygis

Spalio 28-31 d.  grupė 5-8 klasių mokinių su gamtos mokslų mokytojomis Jūrate Fridrikiene ir Snieguole Vitkevičiene dalyvavo rudens turistiniame pėsčiųjų žygyje Žagarės regioniniame parke, kurį organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Dalyvavo žygeiviai iš Mažeikių, Rokiškio, Vilniaus, Kaišiadorių. Aplankėme Žagarės regioninio parko kultūros ir gamtos objektus, dalyvavome dienos žygyje Mūšos tyrelio pažintiniame take, apžiūrėjome įspūdingus kraštovaizdžius, atsiveriančius nuo Žvelgaičių piliakalnio, keliavome Žagarės ozo pažintiniu taku.

Vaikščiodami po Žagarę radome 100 įdomių, svarbių, didelę įtaką Žagarės miesto raidoje atlikusių žymių žmonių namų, kuriems buvo pagamintos informacinės lentelės, miesto simboliu tapusias vyšnias. Juodeikių kaime  nustebino išlikęs Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto paminklas. Aplankėme už kelių kilometrų stūksantį Brolių akmenį ir kiek toliau esantį Veršių ąžuolą. Žagarės dvare turėjome įsimintinus paskaitų, žaidimų ir kino vakarus. Žygis buvo skirtas Piliakalnių metams.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

2017-10-27 Telšių „Atžalyno“ progimnazijoje

Telšių „Atžalyno“ progimnazija, su kuria mūsų mokykla yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį, šiais metais skaičiuoja 80-tus gyvavimo metus. 2017 metų spalio 27 dieną  progimnazijoje vyko šventinis renginys, skirtas šiai sukakčiai pažymėti. Mokyklos direktorė Regina Arbatauskienė ir direktorės pavaduotoja ugdymui Violeta Langienė dalyvavo jubiliejinėje šventėje ir mūsų mokyklos bendruomenės vardu pasveikino  socialinį partnerį – Telšių „Atžalyno“ progimnaziją.

2017-10-26 „Sveikuolių sveikuoliai 2017“

Konkursas „Sveikuolių sveikuoliai 2017“

 

           2017 m. spalio 26 dieną  Senamiesčio pagrindinėje mokykloje vyko Mažeikių rajono savivaldybės Visuomenės  sveikatos biuro renginys „Sveikuolių sveikuoliai  2017“. Mūsų mokyklos komandą sudarė 6d klasės mokinės:  Austėja Kuprytė, Vytautė Kaminskaitė,  Justė Ulbaitė,  Andželina Jasinskaja ir Smiltė Petrulevičiūtė. Šeštokėms puikiai  sekėsi konkurse,  užėmė II vietą. Sveikiname šauniąją 6d klasės mergaičių komandą. Konkursui ruošė sveikatos priežiūros specialistė Inga Balčiūnaitė ir 6d klasės vadovė Vilma Liupšienė.

2017-10-23 Molekulės diena

Spalio 23-ąją nuo 6:02 ryto iki 6:02 vakaro (18:02) chemikai švenčia Molekulės, arba Molio, dieną. Ši data pasirinkta dėl Avogadro skaičiaus, kuris yra lygus 6,022 × 1023. Ta proga Gabijos gimnazija pakvietė miesto pagrindinių mokyklų aštuntokų komandas švęsti MOLEKULĖS DIENĄ.  Mūsų mokyklos mokiniai Emilija Bubliauskaitė, Arnas Nagys, Austėja Sungailaitė, Gvidas Balčiūnas ir Pijus Mažulis paruošė pasirinktos molekulės prisistatymą, dalyvavo molekulių orientacinėje  trasoje, atliko įvairias gamtamokslines užduotis.  

2017-10-09 Gyvūnų globos diena

Spalio 9 dieną Mažeikių Kalnėnų pagrindinėje mokykloje vyko konferencija " Mano augintinis-mano draugas". Šis renginys skirtas gyvūnų  globos dienai. Šiais metais renginyje dalyvavo šuniukai ir jų šeimininkai. Sulaukėme 15 labai gražių šuniukų. Mieliausiu šuniuku renginyje buvo išrinkta 7c klasės mokinio Gvido Briliaus kalytė Aira. Šeimininkai juos pristatė. Renginį vedė 7c klasės mokinės Granta Lemežytė ir Vaiva Pociūtė. Gyvūnų laisves ir paveikslą "Mylėk ne tik savo augintini, bet ir aplinką" pristatė jaunieji gamtininkai. Pagal surinktus duomenis mūsų mokykloje šuniukus augina 48 procentai moksleivių.
Ačiū visiems už dalyvavimą.

« 1 2 »

4951 lankytojai aplankė iš viso 110 lankytojai aplankė šiandien